Rezultate te kerkimit per termin: +Komunen

Total: 2720
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.015Z

FRD ngushellohet me komunen e Sevaster

pZgjedhjet lokale per kater njesi te pushtetit vendor te cilat u zhvilluan paralelisht me zgjedhjet parlamentare kane rezultuar humbese per Partine Demokratike Demokratet kane arritur te fitojne vetem komunen e Thumanes ne qarkun e Durresit ndersa minibashkine nr 1 ne Tirane dhe Bashkine e Bulqizes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.839Z

Zgjedhjet ne Karbunare te Lushnjes PS fiton komunen

PS ka fituar serish komunen e Karbunares ne Lushnje. Bektash Nezha eshte votuar nga 1173 zgjedhes, ndersa kandidati i PD ka marre 864 vota. Numerimi ka perfunduar mbremjen e djeshme rreth ores 00.10 minuta, ndersa moren pjese ne votime 51.14% e zgjedhesve. Fitorja e Nezhes shenon fitoren e radhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.612Z

Veliaj ne komunen e Kutallise

Duke vizituar disa biznese agrare ne komunen e Kutallise, kryetari i Partise G99 Erion Veliaj tha se ka nga ata qe edhe ne kushtet e veshtira te tregut ne Shqiperi, dine te ndertojne histori te suksesshme biznesi. “Ne Shqiperi ndahen njerezit qe dine te bejne boze nga ate e bejne a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.766Z

Brace:"Padi per APP dhe komunen Cakran"

Partia Socialiste ka dorezuar ne prokurori nje dosje qe, sipas saj, permban fakte per korrupsion ne investimet publike ne komunen e Cakranit ne Fier. Nenkryetari i Grupit te PS-se, Erion Brace, deklaroi dje se abuzimet jane kryer me tenderin e ujesjellesit ne komunen e Cakranit. Ai konfirmoi se do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.352Z

Perseritja e zgjedhjeve PD-PS mbajne peng votimin ne Komunen Shale 

Qytetaret votuan ne nente nga 10 komunat e parashikuara Zgjedhjet e pjesshme lokale ne nente nga 10 komunat e planifikuara per tu zhvilluar dje kaluan nen nje atmosfere te qete ku pjesemarrja e qytetareve llogaritet te kaloj 50-in. Lokalet e 8 majit priteshin te permbylleshin dje ne te gjithe vendin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.678Z

"Drejtoj komunen me celular"

Aleksander Ndoja MIRDITE - I zgjedhur si kryetar komune ne vitin 2007, qeveris me celular, pasi ndodhet i ngujuar. Ngjarja e rralle ka ndodhur ne Mirdite, ne komunen e Selites. Kryetari i kesaj komune Nikolin Lleshaj prej disa muajsh eshte i detyruar te qeverise nga "kullat e ngujimit" dhe pse jo ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.066Z

Incident ne komunen Dropull i Poshtem kercenohen komisioneret

Dropull i Poshtem kercenohen komisioneret Partia Bashkimi per te Drejtat e Njeriut denoncoi incidenet e ndodhura sot ne komunen Dropull i Poshtem ne Korce. Zyra e shtypit e PBDNJ-se beri te ditur se kandidati per kryetar komune ne komunen Dropulli i Poshtem i Partise MEGA ka hyre ne qendren

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama