Rezultate te kerkimit per termin: +Komunikimeve +Elektronike

Meta: total 980 / total_found 980 / time 0.001 / keyword[0] komunikimeve / docs[0] 1867 / hits[0] 2500 / keyword[1] elektronike / docs[1] 14756 / hits[1] 21984 /
Lojërat e fatit, policia procedon 70 persona
  • 2019-02-22

Lojërat e fatit, policia procedon 70 persona

Policia ka bërë një kontroll të ushtrimit të lojërave të fatit dhe basteve sportive online ku ka evidentuar 2685 adresa që ushtrojnë këtë aktivitet. Në këtë mënyrë i është kërkuar Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare që të mbyllë aksesin për adresa të identifi

Protesta, AKEP ndërpret valët e celularëve pas kërkesës së policisë
  • 2019-02-21

Protesta, AKEP ndërpret valët e celularëve pas kërkesës së policisë

Ditën e sotme janë raportuar probleme me komunikimin celularë në zonat ku zhvillohet protesta e opozitës. Siç rezulton nga AKEP vendimi është marrë nga Policia e Shtetit. Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare ka njoftuar sot se ka ndërprerë shërbimin e telefonisë celulare ng

No Pic available
  • 2019-01-12

Urdhri i AKEP: Të mbyllen të gjitha adresat që ofrojnë baste online (Lista)

Autoriteti i Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit pranë Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë i ka dorëzuar AKEP-it 3 lista me adresa online ku vihen baste dhe kërkon mbylljen e tyre. Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare bën me dije se ka njoftuar zyrtarisht të gjitha sipërmar

Organizatat ndërkombëtare të medias, thirrje Ramës: Tërhiq ligjin për antishpifjen
  • 2018-12-27

Organizatat ndërkombëtare të medias, thirrje Ramës: Tërhiq ligjin për antishpifjen

Katër organizata ndërkombëtare të medias i kanë bërë thirrje qeverisë shqiptare të heqë dy projektligje mbi rregullimin dhe regjistrimin e detyrueshëm të mediave online për të luftuar lajmin e rremë. Në një letër të dërguar të mërkurën  Kryeministrit Edi Rama dhe Ministresë

Paketa antishpifje, ndërkombëtarët: Rama, tërhiqu!
  • 2018-12-27

Paketa antishpifje, ndërkombëtarët: Rama, tërhiqu!

Katër organizata ndërkombëtare të medias i kanë bërë thirrje qeverisë shqiptare të heqë dy projektligje mbi rregullimin dhe regjistrimin e detyrueshëm të mediave online për të luftuar lajmin e rremë. Në një letër të dërguar të mërkurën  Kryeministrit Edi Rama dhe Ministresë

Gjoba portaleve? Paketa Antishpifje e Ramës griset dhe hidhet në plehra
  • 2018-12-24

Gjoba portaleve? Paketa Antishpifje e Ramës griset dhe hidhet në plehra

Koloreto Cukali, kryetar i Këshillit Shqiptar të Medias, deklaroi në studion e Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja se Shqipëria nuk ka nevojë për paketën antishpifje që detyron portalet që të regjistrohen si subjekte të Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare dhe lejon AMA-n

Regjistrimi i portaleve, PD: AKEP të pezullojë urdhrin anti-ligjor
  • 2018-10-18

Regjistrimi i portaleve, PD: AKEP të pezullojë urdhrin anti-ligjor

Deputetja demokrate Albana Vokshi ka kërkuar nga AKEP që të pezullojë urdhrin për regjistrimin e portaleve online. Vokshi thekson se urdhri është antikushtetues dhe antiligjor. Urdhri i datës 15 Tetor i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare për regjistrimin e portaleve onlin