Rezultate te kerkimit per termin: +Komunikimi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.135Z

Media & komunikimi politik

Interesi mbi studimin e komunikimit në kontekste të ndryshme sociale është tashmë në qendër të vëmendjes prej disa dhjetëvjeçarësh. Nëse në jetën e hershme komunikimi ishte nevojë për ekzistencë, sot, mjetet moderne të komunikimit masiv, por dhe vetë procesi i globalizimit, kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.470Z

Marku: Shqiptareve u mungon komunikimi

Shqiptaret e Ballkanit vuajne nga mungesa e nje komunikimi modern mes tyre, gje qe mund te kete pasoja nese vazhdohet keshtu. E ketij mendimi eshte analistja Adelina Marku, e cila thekson se mes trevave shqiptare duhet te kete nje rrjet te posacem komunikimi. “Shqiptaret e Maqedoni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.376Z

Stekelenburg, probleme komunikimi

Probleme komunikimi ndërmjet portierit të Romës, Maarten Stekelenburg me shokët e skuadrës. Këtë e ka thënë portieri holandez, për të përditshmen italiane, ‘Il Messaggero’.“Gjuha italiane është e vështirë, siç është holandishtja për t’u folur. Po shkoj në kur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.613Z

Promovohet ‘Komunikimi muzeor’

Në Bibliotekën Kombëtare dhe Universitare të Kosovës, të enjten, u bë promovimi i librit ‘Komunikimi muzeor’ i autorit Shefki Stublla. Për librin, i cili është botuar nga Shoqata Kulturore ‘Anton Pashku’, folën studiues të ndryshëm të kësaj fushe. Ata e vlerësuan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.342Z

Hapet DNP për Teknologji Informacioni dhe Komunikimi

Me vendim t Kshillit t Ministrave sht miratuar pr Universitetin e Tirans hapja e ciklit t par t studimit n Teknologji Informacioni dhe Komunikimi. N prfundim t ktij programi studimi lshohet “Diplom e nivelit t par”, DNP, n Teknologji Informacioni dhe Komunikimi (me dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.498Z

Komunikimi joverbal si mjet vetëpërkufizues

Nga Dr. Holta Heba* Komunikimi verbal është shumë i rëndësishëm në komunikim, por edhe ai joverbali nuk mbetet pas, madje ndonjëherë na ndihmon të kuptojmë edhe më shumë se sa kodet gjuhësore. Si lloj komunikimi, edhe ky ka kodet dhe rregullat e veta. Këta të fundit ndryshojnë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.499Z

Ndryshon tradita, komunikimi degë e së ardhmes

Shefi i departamentit të Komunikimit dhe Marrëdhënieve me Publikun në UET, Dr.Artur Japuaj Komunikimi dhe marrëdhëniet publike do të jenë degë e së ardhmes, siç janë tashmë në Perëndim. Me këtë këndvështrim në intervistën e tij shefi i departamentit të komunikimit dhe marrëdh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama