Rezultate te kerkimit per termin: +Komunikimit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.135Z

Tregjet e Komunikimit

Kriza e tanishme e tregjeve financiare dallon prej të mëparshmeve edhe ngaqë pllakosi pikërisht kur modeli i tregut po këshillohej universalisht e me të madhe, si model për të organizuar të gjitha sferat e shoqërisë, duke përfshirë edhe shkëmbimin e informacionit dhe vetë demokracinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.765Z

Morali i komunikimit politik

Prof. dr. Artan FUGA (Anëtar i Akademisë së Shkencave) Publiku ka të drejtë të pyesë: A është i ndershëm ky gazetar politik në atë çka thotë? A thotë të vërtetën kjo zëdhënëse shtypi? A është i qëndrueshëm në bindjet e veta ky politikan? A ka natyrë humane dhe a e res

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.390Z

Motorola, prezantim sistemit të komunikimit

16/03/2010 Seminari Prezantimi i sistemeve dhe teknologjisë më të avancuar të komunikimit, do të jenë në fokus të seminarit që organizohet sot nga kompania e telekomunikacionit, Motorola. Në seminar do të prezantohet informacioni më i fundit lidhur me teknologjinë e re të sjellë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.569Z

Adoleshentet, larg komunikimit me prinderit

Adoleshentet shqiptare e kane me te thjeshte te komunikojne me bashkemoshataret e tyre, madje te te njejtit seks sesa me prinderit. Ky eshte rezultati i nxjerre nga nje studim i kryer nga Instituti i Shendetit Publik gjate muajve te fundit. "Ajo cka duam te nenvizojme paraprakisht, dhe qe rezulton e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.392Z

Teknologjia e komunikimit dhe ekonomia

Aplikimi në ekonomi i sistemit të informacionit dhe teknologjisë inovative. Ka qenë kjo tema kryesore e konferencës së tretë të organizuar nga fakulteti i ekonomisë në Universitetin Europian. Zhvillimi i teknologjisë së komunikimit duhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.633Z

Departamenti i gazetarisë organizoi ditën e komunikimit

Departamenti i Gazetarisë në Universitetin e Tiranës, ka organizuar për të dytin vit radhazi një aktivitet kushtuar ditës së komunikimit. Në paraditen e sotme, studentë të shumtë, pedagogë dhe specialistë të medias dhe komunikimit u mblodhën së bashku në aktivitetin Teknologjia e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.936Z

“Mbreti” anglez i komunikimit vjen në Tiranë

Mbreti i komunikimit dhe i markentingut, Alastair Campbell, i njohur ndryshe si “njeriu” i Tony Blair do të mbërrijë më 14 tetor në Tiranë. Alastair Campbell ka qenë zëdhënësi dhe drejtori i komunikimit të ish-kryeministrit britanik Tony Blair. Me ardhjen e tij në Tiranë, njerëzit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama