Rezultate te kerkimit per termin: +Komuniteti +Evropian

Total: 2275
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.475Z

Komuniteti Evropian, 3 milionë euro për restaurime

Projekti për “Zhvillimin e Qëndrueshëm dhe të Integruar të Trashëgimisë Kulturore dhe Historike të Shqipërisë”, i ndërmarrë me mbështetjen financiare të Delegacionit të Komisionit Evropian në Shqipëri, ka filluar të zbatohet. Ky projekt zbatohet nga “Synthesis and research Lt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.285Z

Komuniteti Evropian i Energjisë Shqipëria merr presidencën e rradhës

Autori i Lajmit: red.Shqipëria merr Presidencën gjashtë mujore të Komunitetit Evropian të Energjisë, gjatë takimit të ministrave të vendeve anëtare të këtij komuniteti që u zhvillua në Bruksel. “Shqipëria është në një nivel, që u cilësua dhe në mbledhje, të përparuar të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.361Z

Komuniteti ndërkombëtar dënon sulmet terroriste të Bombeit

Komuniteti ndërkombëtar po i dënon sulmet në Bombei.Shtëpia e Bardhë tha se presidenti Bush i telefonoi kryeministrit indian Manmohan Singh për ti shprehur keqardhje dhe për të ofruar mbështetjen amerikane. Një zëdhënëse e presidentit të zgjedhur amerikan tha se zoti Obama i dënon me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.964Z

Shqiperi komuniteti homoseksual organizon Festivalin e Diversitetit

Ne diten nderkombetare kunder homofobise komuniteti homoseksualeve ne Shqiperi organizoi sot ne nje nga sheshet ne qender te kryeqytetit Festivalin e Diversitetit. Nje numer i madh ambasadoresh ishin te pranishem ne kete aktivitet per ti dhene mbeshtetje ketij komuniteti i cili perballet me veshtire

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.359Z

Komuniteti ndërkombëtar dënon dhunën në Siri

Nga Express më 01 gusht 2011 në ora 19:30 Komuniteti ndërkombëtar ka dënuar ashpër dhunën në Siri, pas vdekjes së afro 140 personave në protestën e fundit anti-qeveritare. Aktivistët thanë se të paktën 136 njerëz janë vrarë nga sulmet me tanke të forcave ushtarake. Në përgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.861Z

Komisioni Evropian bashkon politikën

Shkolla Shqiptare e Studimeve Politike bashkon sot politikën shqiptare, Trupin Diplomatik të akredituar në Tiranë, delegacionet ndërkombëtare që operojnë në Shqipëri për të marrë pjesë në ceremoninë e dorëzimit të diplomave për vitin 2008. Në ceremoni do të marrin pjesë Preside

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.385Z

Kirgizi, komuniteti ndërkombëtar shqetësohet për gjendjen në vend

Komuniteti ndërkombëtar, përfshirë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Rusinë, Kombet e Bashkuara, BE-në dhe Kinën, kanë kërkuar nga palët në Kirgizi, që të tregojnë qetësi dhe përmbajtje. Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, është shprehur i shokuar p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama