Rezultate te kerkimit per termin: +Komunitetin +Europian

Total: 1344
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.662Z

Nëpunësi Civil, Rama: Jemi konsultuar me Komunitetin Europian

Kryeministri Edi Rama ka shpjeguar edhe një herë arsyet se pse qeveria vendosi të shtyjë afatin e hyrjes në fuqi të ligjit për Statusin e Nëpunësit Civil. Gjatë seancës së djeshme parlamentare, kreu i qeverisë tha se akti normativ nuk prish asnjë konsensus, por tregon qartë përgjegjs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.997Z

PD është pro për çdo gjë që afron Shqipërinë me komunitetin europian

12-02-2014 / Gazeta 55 SSSAASSZgjedhjet në PD, Ristani: “I gatshëm të përfshihem në garë”Deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani deklaron se është i gatshëm të përfshihet në garën për postin e nën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.498Z

UET ofron bursa për komunitetin rom dhe egjiptian

Universiteti Europian i Tiranës do të ofrojë bursa studimi edhe për të rinj që vijnë nga grupet e margjinalizuara të shoqërisë, siç janë ata të komunitetit rom dhe egjiptian. Ndërsa e ka bërë traditë mbështetjen e studentëve që vijnë nga shtresat në nevojë, për vitin e ri aka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.205Z

Berisha sfidon komunitetin ndërkombëtar

Deputeti socialist, Ditmir Bushati, flet për situatën politike dhe liberalizimin e vizave Deputeti socialist, Ditmir Bushati, analizon në një intervistë për “Shqip” situatën politike në Shqipëri, konfliktin mes pozitës dhe opozitës, pritshmërinë për liberalizimin e vizave,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.865Z

Komisioni Europian i jep Veliajt çmimin Kryebashkiaku më miqësor ndaj komunitetit rom

Ditën e parë të punës si Ministër i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj e nisi duke u kujdesur për banorët e komunitetit rom që jetonin në mes të katër rrugëve pranë Pallatit me Shigjeta. Ndërsa, në dy vitet e para si kryetar i Bashkisë së Tiranës, me ndihmën edhe të do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.315Z

Bashkimi Europian paralajmeron Argjentinen

Komisioneri i tregëtisë i Bashkimit Europian paralajmëroi Argjentinën se shtetëzimi i kompanisë së naftës “YPF’ do të ketë pasoja të rënda në marrëdhëniet dypalëshe dhe mund të largojë investitor&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.147Z

CEZ: Komisioni Europian po shqyrton konkurrencën tregtare

Përfundoi dje në Pragë procesi i kontrollit, i cili nisi më 24 nëntor. Menaxheri i CEZ-it në Shqipëri, Josef Hejsek, sqaron inspektimin e KE-së TIRANË – Kontrolli i Komisionit Europian ndaj kompanisë “CEZ” është pjesë e rregullave të monitorimit të konkurrencës në tregun e en

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama