Rezultate te kerkimit per termin: +Koncepti

Total: 4785
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.184Z

Koncepti i mikut e armikut në politikë

MOIKOM ZEQO Libri i mrekullueshëm i  politologut të njohur gjerman dhe personalitetit të shkencës të ditëve tona, Erhard Epler “Die Widerkehr der Politik” (Rikthimi i Politikës), ka ringjallur tezën e dinjitetit të politikës, të një rikonceptimi më të drejtë dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.991Z

Koncepti i ri strategjik dhe sfidat e NATO-s

/ / NgaILIR KULLA Samiti vjetor i 61-te i NATO-s ne Lisbone i cili sapo mbylli punimet shenoi... ...nje pike kulminante ne historine e Aleances se Atlantikut Verior. Shenoi pike kulminante pikerisht per faktin se eshte hera e pare ne historine e NATO-s qe miratohet nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.021Z

Koncepti i ri i logos Ora News

Pas një dekade Ora News ndryshon logon.  Koncepti i logos se re   Ora. Çfarë është Ora?  Një instrument që tregon, mban dhe koordinon kohën.Koha.Çfarë është Koha? Koha është Vazhdimësia e Ekzistencës dhe Ngjarjeve që ndodhin në mënyrë të vazhdueshme, nga e ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.751Z

Në Kosovë po forcohet koncepti i Mjekësisë Familjare

Ministri i Shëndetësisë, Imet Rrahmai, priti sot në takim zëvendësshefin e Zyrës ë UNICEF-it në Kosovë, James Mugaju dhe konsulenten ndërsektoriale nga Zyra rajonalke e UNICEF-it, dr. Bettina Schwethelm, të shoqëruar nga zyrtarët vendorë në UNICEF e OBSH, dr. Agron Gashi e dr. Sami

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.301Z

Koncepti i automjetit të vogël, nga Honda

Prodhuesi “Honda” ka shfrytëzuar panairin e automjeteve “Auto Expo 2010” i cili po mbahet në New Delhi për paraqitjen e modelit të tij të ri, automjetit të vogël për qytet “New Small Concept”. Përkthyer nga gjuha angleze, koncepti i ri i vogël është automjet qyteti me dy pal�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.102Z

Demokracia nuk funksionon dot pa gjysmën e këtij koncepti

Të mos votosh si shenjë proteste e gjendjes aktuale apo e punës së qeverisë aktuale është absurde, është si të jesh në një anije që lundron kuturu dhe çdo katër vjet që ke opsionin për të zgjedhur cili do jetë kapiteni, te abstenosh nga inati, d.m.th. ta lësh destinacionin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.451Z

Gazetari investigativ i RAI-t: Thjesht koncepti i importit të mbeturinave më duket çmenduri

Share Çështja e trajtimit të mbeturinave në Itali mbetet gjithnjë aktuale. Vetëm këtë javë që po mbyllet, një skandal përfshiu një sërë anëtarësh të Këshillit Rajonal të Lombardisë, që duket se kanë marrë ryshfete për të favorizuar qarkullimin e mbet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama