Rezultate te kerkimit per termin: +Koncert

Total: 6295
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.336Z

Brass koncert

Koncerti që u zhvillua në datën 22.05.2008 në sallën e Akademisë së Arteve, me vepra të kompozitorëve të njohur shqiptarë dhe të muzikës botërore, organizohej në vijim të edicionit të 8-të koncertor ndërkombëtar të muzikës klasike. Koncerti, i cili u ndoq me interes nga publik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.864Z

Afezollet ne koncert

Me 25 shkurt ora 19.00 ne Akademine e Arteve Orkestra Simfonike mban nje koncert nen drejtimin e dirigjentit Petrika Afezolli. Interpretohen pjeset Skerco per Orkester Simfonike kompozim i Thoma Gaqit Koncert per piano dhe Orkester nr 5. op 75 nga Bethoven dhe Suite Simfonike Sheherazade op 35 Korsa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.963Z

Troja, koncert në nëntor

Nga Express më 12 shtator 2011 në ora 09:40 Rok bendi kosovarë, “Troja” planifikon që të mbaj një koncert gjatë muajit nëntor. Bujar Berisha, vokalist i grupit, ka thënë për gazetën “Infopress”, se grupi është duke planifikuar që të mbaj koncert në nëntor.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.581Z

Madonna koncert ne Zagreb

Madonna do te mbaje koncert ne Zagreb ka qene ky lajmi qe ka pushtuar mediat kroate . Ardhja e saj tashme eshte konfirmuar dhe ajo do te mbaje koncert ne kryeqytetin kroat ne kuader te turneut boteror ne te cilin promovon albumin se saj te ri MDNA. Sipas datave te koncerteve ne web-faqen e saj zyrta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.720Z

Agim Hushi, koncert recital në Kavajë

Gazeta ShqipTenori  Tenori i njohur Agim Hushi rikthehet në Shqipëri, këtë radhë për të mbajtur një koncert recital në qytetin e tij të lindjes. Organizuar me rastin e 100-vjetorit të pavarësisë, koncerti do të mbahet nesër, në orën 20:30 në sheshin e qytetit, nën kujdesin e krye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.864Z

Pianisti Italian koncert ne TOB

Sonte ne mbremje piansti italian Bruno Kanino do te interpetoje ne nje koncert te vecante per publikun shqiptar.Veprat e zgjedhura i takojne kompozitoreve me te njohur italian dhe boteror.Ky koncert ishte planifikuar ne daten 15 mars, diten e tragjedise se Gerdecit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.595Z

Koncert gala ne Sarajeve

Mbi 90 muzikante si dhe 10 soliste nga Shqipëria dhe Bosnje Hercegovina kane sjelle një koncert gala ne pallatin e sportit ?Zebra? te Sarajevës. Orkestra simfonike, e cila ka bashkuar kështu, muzikantet e dy vendeve është dirigjuar nga mjeshtri Zhani Ciko dhe homologu i tij boshnjak Mirosllav

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama