Rezultate te kerkimit per termin: +Koncerti

Meta: total 1000 / total_found 3404 / time 0.002 / keyword[0] koncerti / docs[0] 3404 / hits[0] 4847 /
Redi Hasa, hap fundjavat e Mesdheut në Tiranë
  • 2019-02-07

Redi Hasa, hap fundjavat e Mesdheut në Tiranë

Zërat më të bukur të Mesdheut do të mund ti shijoni fundjavave në Tiranë. Teatri I Metropolit përgjatë gjithë muajit shkurt, do ti ofrojnë publikut kryeqytetas një Përrallë Mesdheu. Muzikantë të njohur nga Italia, Turqia, Greqia dhe muzikantë shqiptarë që karrierën e kanë ndërt

Koncerti që do organizohen me rastin e Vitit të Ri
  • 2018-12-31

Koncerti që do organizohen me rastin e Vitit të Ri

Tirana do ta presë sot ardhjen e Vitit të Ri 2019 në sheshin Skënderbej. Me rastin e ndërrimit të viteve, Bashkia e Tiranës ka përgatitur disa surpriza, duke nisur nga koncerti me këngëtarët më të njohur të muzikës shqiptare, e deri te shfaqja e mrekullueshme e fishekzjarreve që do t

Bashkia dhe Kreu i Prezencës së OSBE-së drekë për njerëzit në nevojë
  • 2018-12-31

Bashkia dhe Kreu i Prezencës së OSBE-së drekë për njerëzit në nevojë

Veliaj: Kemi vendosur bazat e një qyteti social, do ta vazhdojmë në çdo ditë të vitit; Sot të gjithë shërbimet e bashkisë në gatishmëri të plotë Me rastin e natës së ndërrimit të viteve, Bashkia e Tiranës ka shtruar një drekë të veçantë në të gjithë qendrat e saj sociale p

No Pic available
  • 2018-12-25

Krishtlindjet, Veliaj uron besimtarët dhe zbulon surprizat për Vitin e Ri

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj uroi sot të gjithë besimtarët e krishterë dhe ortodoksë me rastin e Krishtlindjes. Ai mori pjesë në pritjen e Kishës Ortodokse ku i përcolli urimet Kryepeshkopit të Tiranës, Durrësit dhe gjithë Shqipërisë, Fortlumturisë së Tij, Anastas

Meta në Shkup: Miratimi i ligjit për gjuhën shqipe, vullnet për bashkëjetesë
  • 2018-11-23

Meta në Shkup: Miratimi i ligjit për gjuhën shqipe, vullnet për bashkëjetesë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ishte i pranishëm në festime së bashku me Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, Kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev dhe Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti dhe liderin e PDSH-së, Menduh Thaçi morën pje

No Pic available
  • 2018-10-14

Uragani Leslie i vërsulet gadishullit Iberik, dëme të mëdha në Portugali

Erëra me forcën e një uragani kanë përfshirë Portugalinë mbrëmjen e së shtunës duke rrëzuar qindra pemë dhe lënë më shumë se 15,000 shtëpi pa energji. Erërat shkatërrimtare arritën deri në 176 km/h. Uragani Leslie preku qendrën dhe veriun e vendit gjatë, por fatmirësisht nuk

Koncerti i nazistëve mbyllet me dhunë, plagosen 8 policë në Gjermani (Video)
  • 2018-10-08

Koncerti i nazistëve mbyllet me dhunë, plagosen 8 policë në Gjermani (Video)

Tetë oficerë policia janë plagosur në Gjermani teksa një koncert rok i Ekstremistëve të djathtë në rajonin qendror të vendit u kthye në një përleshje të dhunshme me policinë. Edhe pse eventi i kthyer në skenë dhunë u shpërbë një orë pas fillimit, ajo la një shenjë të hidhur