Rezultate te kerkimit per termin: +Koncesionari

Meta: total 506 / total_found 506 / time 0.000 / keyword[0] koncesionari / docs[0] 506 / hits[0] 713 /
8 milionë USD investime shtesë në industrinë e bakrit
  • 2017-04-27

8 milionë USD investime shtesë në industrinë e bakrit

Kuvendi i Shqipërisë miratoi gjatë seancës së sotme projektligjin për Miratimin e Shtesës së Koncesionit ndërmjet Ministrisë së Energjisë dhe Industrisë si autoritet kontraktues dhe Nesko Metal si koncesionari për disa objekte të industrisë së bakrit dhe të kromit. Në fjalën e ti

No Pic available
  • 2017-04-18

Komisioni i ligjeve nuk miraton shtyrjen e koncesionit të bakrit

Shtyrja me 12 vite e koncesionit të nxjerrjes së bakrit është kundërshtuar nga deputetët e majtë në Komisionin e Ligjeve. Drafti u paraqit nga Ministria e Energjisë dhe Industrisë sipas së cilës koncesionari i ka përmbushur detyrimit ndërsa shtyrja e afatit do të sillte efekte pozitiv

BOOM: Porti i ri dhe markatoja e peshkut në Durrës, jashtë parametrave
  • 2017-04-11

BOOM: Porti i ri dhe markatoja e peshkut në Durrës, jashtë parametrave

Emisioni BOOM në RTV Ora News udhëtoi sot drejt portit të ri të peshkimit në Durrës. Gazetarja e BOOM bisedoi me nënkryetarin e organizatës së menaxhim-peshkimit për mënyrën si funksionon kjo industri por edhe me problematikat që përballet ky sektor. Dy janë shqetësimet me të cilat

Gjiknuri prish koncesionine  Berishes, shteti rimerr vendburimin e Amonices
  • 2017-03-11

Gjiknuri prish koncesionine Berishes, shteti rimerr vendburimin e Amonices

Me miratimin e ministrit të Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri, shoqëria shtetërore e naftës Albpetrol sh.a. ka njoftuar mbylljen e Marrëveshjes Hidrokarbure Për Zhvillimin dhe prodhimin e hidrokarbureve në Vendburimin e Amonicës. Gjithashtu është urdhëruar fillimi i procedur

Diga që kërcënon lumin e fundit të egër në Europë u miratua pa konsultime
  • 2017-03-09

Diga që kërcënon lumin e fundit të egër në Europë u miratua pa konsultime

Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se investitorët dhe agjencitë përgjegjëse publike, i lanë jashtë konsultimeve për projektin e hidrocentralit të Poçemit mbi lumin Vjosë banorët e zonave që përmbyten, institucionet vendore dhe organizatat mjedisore. Ola Mitre | BIRN Sokrat Rro

Tarifat zyrtare ne Rrugen e Kombit
  • 2017-02-12

Tarifat zyrtare ne Rrugen e Kombit

p styletext-align justifyQytetaret qe do te kalojne ne rrugen e Kombit do te paguajne nje takse  e cila nis minimalisht nga 2 euro  dhe shkon maksimalisht ne 187 euro pa perfshire Tatimin mbi Vleren e Shtuar Kontrata e koncesionit te rruges Milot-Morine e nenshkruar nga qeveria dhe konsociumi

No Pic available
  • 2017-02-04

Shpërthimi në minierë, ministria e Energjisë: Vijon kërkimi për 3 punëtorë

Ministria e Energjisë dhe Industrisë ka reaguar në lidhje me shpërthimin në minierën e Bulqizës ku tre minatorë kinezë kanë mbetur të plagosur, ndërsa vijon kërkimi për tre të tjerë të cilët kanë mbetur të bllokuar. Në njoftimin e ministrisë thuhet se ngjarja e sotme ka ndodhur