Rezultate te kerkimit per termin: +Kondo

Total: 146
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.568Z

Pano Kondo, ekspozitë pikture

Artisti Pano Kondo vjen për publikun e kryqytetit me një tjetër ekspozitë personale, për dashamirësit e artit në kryeqytet. Në këtë tablo do të gjejmë një shkrirje dhe një sintezë midis realizmit dhe ekspresionizmit, ku nuk m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.362Z

Perkujtohet peshengritesi Aleksander Kondo

Te aferm, miq dhe bashkekohes te ish-peshengritesit te talentuar shqiptar Aleksander Kondo jane mbledhur ne nje pekujtimore te talentit te shtanges shqiptare. Ne kete perkujtimore ka qene i pranishem edhe zevendeskryeministri Genc Pollo. Aleksander Kondo humbi jeten ne 1 maj te vitit 1987 ne Amerike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.725Z

Skenografi Kondo ekspozon 40 vjet krijimtari

Një nga pikturat e ekspozuara në Muzeun Mezuraj Zakonisht peizazhet të shkaktojnë një ndjesi trishtimi, por tablotë e Pano Kondos janë aq të gjalla e plot dritë, saqë nuk mund të mos kaplojë optimizmi dhe etja për jetën. E verdhë dielli, e kuqe gjaku, nuanca të forta që kapërthehen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.635Z

Koleksioni 40-vjeçar i skenografit Pano Kondo

Ai punon gjithmonë pas skenës, por këtë radhë vendosi që të dalë në skenë me ekspozitën vetjake që sjell punimet e një karriere 40-vjeçare. Skenografi Pano Kondo çeli dje në Muzeun “Mezuraj” koleksionin me 200 vepra të realizuara në 40 vjet karrierë. “Unë nuk jam njeri m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.383Z

Kondo, vdekja misterioze e shtangistit qe emigroi ne Amerike

14/12/2004  A ka dorë ambasada e Shqipërisë në Nju Jork mbi vdekjen e mistershme të Aleksandër Kondos? Cila është historia e vërtetë e ish-mjeshtrit të famshëm të shtangës, që u arratis nga Shqipëria në 1985-ën, ku mbas disa vitesh humbi jetën Aleksandër Kondo Vdekj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.620Z

Anastas Kondo: Sportistët tanë, me doping e kontrabandë. Raporti sekret i 1987

Nga Dashnor Kaloçi Pjesëmarrja e ekipit tonë kombëtar të futbollit në finalet e Evropianit Francë 2016, padyshim që është një nga arritjet më të mëdha në të gjithë historinë e sportit shqiptar, që nga krijimi i tyre dhe deri më sot. Por duhet thënë e pranuar, se edhe para vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.355Z

Dëshmitari okular: E vërteta e vdekjes së legjendarit Aleksandër Kondo në SHBA

Gjelosh Biku ka qenë në SHBA në vitet kur shkoi atje kampioni i peshëngritjes, Aleksandër Kondo. Prania e tij në vdekjen e Kondos ishte e rastësishme, por ai e kujton mirë, siç të gjithë do të kujtonin një tragjedi të tillë. Rrëfimi: Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës isha në vit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama