Rezultate te kerkimit per termin: +Konfederats

Meta: total 10 / total_found 10 / time 0.000 / keyword[0] konfederats / docs[0] 10 / hits[0] 13 /
Kriza, biznesi grek drejt falimentimit
  • 2010-09-01

Kriza, biznesi grek drejt falimentimit

Nse nuk do t merren masat e duhura pr t ndihmuar biznesin e vogl, me qindra e mijra dyqane do t mbyllen, duke iu shtuar shum t tjerve t mbyllur gjat krizs financiare n Greqi, e duke nxjerr n rrug t tjer punonjs. Ky paralajmrim vjen nga zyrtar t Konfederats greke t Mjeshtrive dhe Tregtis, mbshtetur n

No Pic available
  • 2010-08-29

Metalurgët e Burrelit: Grevë urie nëse nuk hapet uzina

Rreth 150 punonjs t Uzins s Ferrokromit qndrojn prej dy vitesh n pritje dhe paguhen me gjysmn e pags Metalurgt e Uzins s Ferrokromit n Burrel kan krcnuar se do t rinisin protestat e tyre, t cilat do t prshkallzohen deri n grev urie. Kt e bri t ditur pr “Shqip” kryetari i kshillit sindik

No Pic available
  • 2010-08-07

Kurum: Greva e paligjshme rrezikon biznesin

Kurum ka reaguar pas komenteve n media lidhur me grevn e punonjsve t saj prej dats 3 gusht. duke e konsideruar at t paligjshme. ndrsa paralajmron edhe mbylljen e aktivitetit nse vijon kjo situat. Kurum International sh.a. njofton se ndrprerja pa afat e puns prej dats 3.8.2010 dhe

No Pic available
  • 2010-07-02

Topi firmos ndihmën për familjarët e policive të vrarë

Presidenti Bamir Topi firmosi dje dekretin “Pr mnyrn e trajtimit ekonomik e financiar dhe pr dhnie ndihme t menjhershme familjeve t punonjsve t Policis s Shtetit, t Gards s Republiks, t Shrbimit t Kontrollit t Brendshm, t Policis s Mbrojtjes nga Zjarri dhe t Shptimit, t For

No Pic available
  • 2010-06-18

Familjet e punonjësve të vrarë në detyrë, shtohen përfituesit

Kuvendi i Shqipris ka miratuar dje projektligjin pr mbshtetjen financiare ndaj familjeve t punonjsve t vrar n detyr apo gjat detyrs. Drafti u miratua pasi u rikthye n Komisionin e Siguris dhe m tej n at t Ekonomis, ku u miratua propozimi i socialistve pr t zgjeruar prfituesit. N

No Pic available
  • 2008-11-01

Prvoja gjeopolitike e farktuar n Kosov

Kosova duket se sht e destinuar t jet vendi, n t cilin ballafaqohen dhe ndrrohen pozitat gjeopolitike t Fuqive t Mdha npr shekuj. Ia vlen t bhet ktu nj prkujtes e shkurtr, argumentuese: n vitin 1389-t, fitorja e Perandoris Osmane kundr serbve solli nj ndryshim gjeopolitik, i cili pr pes shekuj e mba

No Pic available
  • 2008-11-01

Skenart e pavarsis s Kosovs

E ardhmja politike e Kosovs prej muajsh sht kthyer n nj nga problemet m t rndsishme t Komunitetit Ndrkombtar: t Shteteve t Bashkuara t Ameriks, t Bashkimit Europian, t Kombove te Bashkuara, t Grupit t Kontaktit dhe t NATO-s. M datn 10 t ktij muaji mbaroi edhe afti me 120 dit i diskutimeve shtes. N