Rezultate te kerkimit per termin: +Konfederat

Total: 403
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.466Z

Bulqizë, përcahen minatorët midis Konfederatës e Sindikatës

BULQIZË- Në ditën e 12-të të protestës së tyre, minatorët e Bulqizës janë përcarë në dy grupime.Një pjesë e minatorëve është bashkuar me Konfederatën e Minatorëve përfaqësuar nga Kol Nikolla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.715Z

‘Samba’-‘Titi taka’ sonte në mesnatë finalja e Konfederatës

Stadiumi mitik ‘Marakana’ sonte do të presë dy ekipe legjendare në historinë e futbollit. Brazili dhe Spanja do të masin forcat për trofeun e Kupës së Konfederatave, i cili është i nënti në historinë e këtij kompeticio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.515Z

Presidentja nesër në Zvicër, takime me diasporën për investime në Kosovë

Presidentja Atifet Jahjaga nesër do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Zvicër, ku do të takohet edhe me presidenten e Konfederatës së Zvicrës, Simonetta Sommaruga. Presidentja përmes një cicërime në rrjetin social Twitter, k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.950Z

Nikolla: Kërkojmë marrëveshje ligjore

Fakultativ, e ka cilësuar memorandumin e mirëkuptimit, të arritur mes minatorëve dhe përfaqëuesve të “ACR”, kreu i Konfederatës së Sindikatave, Kolë Nikolla.   Palët ranë dakort në takimin e sotëm, që t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.497Z

Kontrata kolektive e mësuesve, sindikatat takime të ndara me ministren Nikolla

TIRANE - Në takimin e parë të thirrur për vitin 2014 nga Ministrja e Arsimit, Konfederata dhe Sindikata e arsimit përplasen në zyrën e këtij dikasteri për kontratat kolektive të nënshkruara 3 vite më parë. Megjithëse ministrja Lin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.370Z

Boterori 2018 ashpersohet beteja mes Anglise dhe FIFA-s

Beteja mes Anglisë dhe FIFA-s vazhdon të bëhet më e ashpër pas publikimit të një raporti të Lordit Triesman në një komision të parlamentit britanik që po hetonte dështimin e kandidaturës angleze për organizimin e Botëror

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.697Z

FIFA Jo ekipeve kosovare ne Superligen shqiptare

FIFA zyrtarisht i jep fund sagës së bashkimit të kampionatit tonë me atë të Kosovës, apo kalimit të disa skuadrave të Superligës së Kosovës në Superligën shqiptare. Nëpërmjet një korrespondence mes fede

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama