Rezultate te kerkimit per termin: +Konfederata +Braziliane

Total: 4
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.899Z

Neymar ne finalen e mundshme absolutisht jo

Ne menyre absolute Konfederata Braziliane e Futbollit ka mohuar te gjithe zerat sipas te cileve Neymar mund te anashkaloje trajtimin dhe te jete ne finale gjithmone nese Selecao kalon me sukses Gjermaninebr br Permes nje komunikate zyrtare Konfederata deklaroi se kjo hipoteze eshte shume e rreziks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.083Z

Guardiola hedh poshtë zërat për drejtimin e Brazilit

TIRANE- Josep Guardiola, i cli u largua nga posti i trajnerit të Barcelones në fund të sezonit te kaluar, ka hedhur poshte zerat nepermjet agjentit te tij, per marrjen e drejtimit te ekipit perfaqesues te Brazilit, duke zevendesuar trajnerin Mano Menezes. "Une nuk kam patur kontakte m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.688Z

Brazil, vazhdojnë përleshjetshkaktohet dhe viktima e dytë

Të tjera rreth shkrimit Mbytet nga protestat një 18-vjeçar BRAZILIA – Një person i dytë i vdekur në protestat shoqërore, që ditët e fundit kanë shpërthyer në Brazil. E bëjnë të ditur autoritetet, të cilat kanë sqaruar se ka qenë një infarkt, që ka provokuar vik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.221Z

Dunga, trajneri i ri i ekipit përfaqësues të Brazilit

Konfederata Braziliane e Futbollit (CBF) beri te ditur te marten se Dunga eshte caktuar trajneri i ri i ekipit perfaqesues te Brazilit, duke zevendesuar Luiz Felipe Scolari, te cilit nuk iu rinovua kontrata pas Boterorit 2014 dhe vendit e 4-t te Seleçaos. Dunga, 50 vjeç, fitues i Boterorit 1994, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.383Z

Brazili shkarkon trajnerin Mano Menezes

Mano Menezes nuk është më trajneri i përfaqësueses braziliane të futbollit. Konfederata Braziliane e Futbollit (CBF) ka marrë këtë vendim kur duhet vetëm një vit e gjysmë për fillimin e botërorit “Brazil 2014”.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.788Z

Teikseira kanceri i futbollit

Ish-ylli i kombëtares braziliane, Romario, foli rreth dorëheqjes së presidentit të shumëpërfolur të federatës së futbollit, CBF, Rikardo Teikseira. “Më në fund, arritëm të largojmë kancerin nga futbolli brazilian. Pas 23 vit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.479Z

Ok gjyqtarit të zonës, nis nga Champions League

Vendimi Nënkomiteti teknik i IFAB u jep rrugë të lirë eksperimenteve me dy gjyqtarët pas portës Në mbledhjen e djeshme në Kardif, Uells, nënkomiteti teknik i Bordit të Federatave të Futbollit (IFAB) ka aprovuar kërkesat e disa federatave për të eksperimentuar me dy gjyqtarë shtesë p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama