Rezultate te kerkimit per termin: +Konferencs

Meta: total 180 / total_found 180 / time 0.000 / keyword[0] konferencs / docs[0] 180 / hits[0] 240 /
No Pic available
  • 2017-06-04

HARMONIA FETARE, VLERA Q MUND T OFROJ SHQIPRIA N EUROP

Shqipria, ku jan t prfaqsuar t tria besimet:i maysliman, katolik dhe ortodoks, e ruan harmonin fetare si nj aset solid t shoqris. Pr kt diskutuan n Berlin prfaqsuesit e komuniteteve fetare nga Shqipria. “Komunitetet fetare n Shqipri: nj model frymzues i harmonis fetare n koht e ekstremizmit fe

No Pic available
  • 2016-10-16

Marrveshja pr klimn n Ruand nj hap i rndsishm

Bashksia ndrkombtare n konferencn pr klimn ra dakord pr marrveshjen pr ndalimin e gazrave q shkaktojn efektin ser. Kompromisi u cilsua si suksesi m i madh q pas samitit t klims n Paris m 2015. Marrveshja synon q gradualisht t shmanget hidrofluorkarboni, FKW, q prdoret n frigorifer dhe n impiantet

Çfarë ka që nuk shkon me Islamin në ditët e sotme?
  • 2016-09-08

Çfarë ka që nuk shkon me Islamin në ditët e sotme?

Në numrin e sotëm të Panoramës është publikuar një shkrim i Mustafa Nanos, në të cilin ai mbron idenë se Perëndimi duhet të shqetësohet më pak nga ISIS-i e më shumë nga getot myslimane në qytetet e veta, që në thelb kanë sjellë krijimin e shoqërive paralele. Me fjalë tjera,

Krimea, pengu i Putinit
  • 2014-03-03

Krimea, pengu i Putinit

Strategjia e Putinit sht e qart. Kievi i ri dhe Perndimi ndodhen tani n nj kurth t rrezikshm, mendon Ingo Mannteufel N gadishullin ukrainas, Krime, ngjarjet gjat ditve t fundit po precipitojn vrullshm. Edhe m tej priten zhvillime dinamike. Qysh n fillim ishte e qart, se proceset n Krime komandohen

No Pic available
  • 2010-09-02

Ligjet me 84 vota, në çdo moment që gjendet kompromisi

Sesioni i ri, Konferenca e Kryetarëve sot cakton axhendën Ligjet q krkojn 84 vota, do t diskutohen n Kuvend n do moment q gjendet kompromisi mes PD-s dhe PS-s. Do t jet pikrisht mbledhja e sotme e Konferencs s Kryetarve, e cila do t prcaktoj axhendn e Kuvendit me nisjen e sesion

No Pic available
  • 2010-09-01

Kuvend, pikat ku do të bashkëpunojnë PD e PS

Konsensus për ligjet që kërkojnë 84 vota. Përparësi, reforma zgjedhore dhe ajo në drejtësi Bashkpunimi pritet t jet kryefjala e sesionit t tret parlamentar. Ndryshe nga sesioni i kaluar, kur opozita mungoi pr muaj me radh, kt her pritet t jet m konstruktive dhe t jet

No Pic available
  • 2010-09-01

Kontrolli i barnave: Në shitje viagra të falsifikuara

Ilaçet e falsifikuara, strategji për ndërhyrjen në treg. Tregu farmaceutik, plan për kontrolle në masë. OBSH dhe BB japin mbështetjen Vetm gjat ktij viti shtat subjekte farmaceutike jan penalizuar pr kalim t barnave kontraband, po kshtu nj tjetr subjekt rrezikon deri n