Rezultate te kerkimit per termin: +Konferencn

Total: 230
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.178Z

Mosmarrveshjet rrezikojn Konferencn n Kopenhag

Multimiliarderi amerikan, George Soros, theksoi se mosmarrveshjet e thella n lidhja me financimin e masave kundr ndryshimeve klimatike n shtetet e varfra, mund t nxjerrin nga binart Konferencn e OKB-s pr ndryshime klimatike, e cila po zhvillohet n Kopenhag. Ai theksoi se propozimi i shteteve t pasu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.621Z

Kui n Konferencn pr Ballkanin Perndimor

Zvendskryeministri Hajredin Kui udhton sot pr n Bruksel, ku do t marr pjes n Konferencn pr Ballkanin Perndimor, me temn Tejkalimi i krizs ekonomike, nga bashkpunimi regjional n antarsimin n BE. Sipas nj njoftimi nga Zyra e Kryeministrit, n kuadr t vizits n Bruksel, Kui do t marr pjes edhe n nj dark

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.349Z

Topalli-Erdoganit: Mbshtesni Kosovn n Konferencn Islamike

N vijim t vizits s saj n Turqi, Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, zhvilloi paraditen e sotme nj takim me Kryeministrin turk, Recep Erdogan. Zyra e Shtypit pran Kuvendit, bri t ditur se zoti Erdogan e cilsoi vizitn e Kryeparlamentares Topalli si nj nga m t rndsishmet n forcimin e marrdhnieve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.635Z

Van Rompuj: Në Slloveni, nëse do jete Tadic

Kryetari i Kshillit Evropian, Herman Van Rompuj ka deklaruar se sht i gatshm t marr pjes n konferencn e Ballkanit nse atje merr pjes edhe presidenti i Serbis Boris Tadic. Rompuj sht shprehur se sht n interes t Serbis q t jet e pranishme n forumin e 20 marsit q do te mbahet n Slloveni. &l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.064Z

Konferenca e 12-t e kryeqyteteve

Tiran (start)-Kryetari i Bashkis s Tirans, Edi Rama gjat nj takimi t zhvilluar sot n Tiran, n Konferencn e Unionit t Kryeqyteteve t Evrops Qendrore dhe Juglindore, theksoi rndsin e ksaj Konference n shkmbimin e pikpamjeve, eksperiencave mes vendeve t rajonit dhe shprehu privilegjin q Tirana u zgjod

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.060Z

Strazimiri n konferencn e Lubjans

Lubjan (start)-N Slloveni, sht zhvilluar konferenca e Ministrave te Brendshm t Evrops Juglindore, ku Shqipria sht prfaqsuar nga zvendsministri i Brendshm Genc Strazimiri. Ministri i Brendshm i Sllovenis, Dragutin Mate tha se Shqipria vazhdon t ket rezultate impresionuese n luftn kundr, krimit t orga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.396Z

Integrimi, prioritet i diplomacisë shqiptare

Prioriteti i diplomacis shqiptare duhet t jet integrimi europian i vendit. Kreu i shtetit, kryeministri Berisha dhe shefi i diplomacis Meta u kan krkuar prfaqsuesve diplomatik n konferencn vjetot t ambasadorve, t punojn intensivisht me qllimin e vetm, integrimin sa m t shpejt n familjen europiane.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama