Rezultate te kerkimit per termin: +Konferenca

Meta: total 1000 / total_found 12591 / time 0.006 / keyword[0] konferenca / docs[0] 12591 / hits[0] 17230 /
E denoncojnë qytetarët, kapet 44-vjeçari me armë pa leje
  • 2019-03-31

E denoncojnë qytetarët, kapet 44-vjeçari me armë pa leje

Një 44 vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë së Tiranës, pasi qarkullonte i armatosur. Shtetasi me iniciale G.T, u kap në rrugën Konferenca e Pezës, pasi ishte denoncuar nga qytetarët. Ai ishte dënuar më parë për vjedhje. Gjatë kontrollit fizik ushtruar 44-vjeçarit policia ka g

Tumoret dhe lajmet bombë, si të kuptoni nëse janë fake news
  • 2019-03-29

Tumoret dhe lajmet bombë, si të kuptoni nëse janë fake news

Pacientët dhe anëtarët e familjes para diagnozës së kancerit kërkojnë lajme për sëmundjen, por është e vështirë të manovrohet në detin e informacionit (online dhe jo vetëm) dhe të dish se si të zgjedhësh se kujt duhet ti besosh është thelbësore. Këtu janë disa këshilla nga G

Dy botime të reja së shpejti nga Lumo Skëndos
  • 2019-03-25

Dy botime të reja së shpejti nga Lumo Skëndos

Krijimtaria e Lumo Skëndos, do të pasurohet së shpejti me dy botime të reja. Biblioteka Kombëtare dhe ALSAR, pas botimit anastatik të revistës Diturija, pikërisht në vitin e kthimit të eshtrave të tij në atdhe dhe në kuadër të kremtimeve të 110-vjetori të Kongresist të Manastirit,

Xhafaj mes deputetëve gjermanë për Reformën në drejtësi
  • 2019-03-22

Xhafaj mes deputetëve gjermanë për Reformën në drejtësi

Deputeti Fatmir Xhafaj, ish-kryetar i Komisionit të Posaçëm parlamentar për Reformën në Drejtësi ishte i ftuar në Berlin të Gjermanisë për të ndarë me kolegët e tij gjermanë përvojën dhe eksperiencën shqiptare si dhe sfidat me të cilat përballen vendi ynë në implementimin e saj

8 Marsi, urimi i Ramës për dy gratë e jetës së tij!
  • 2019-03-08

8 Marsi, urimi i Ramës për dy gratë e jetës së tij!

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e këtij 8 Marsi, me një urim special për të gjitha vajzat dhe gratë. Por këtë urim ai e ka bërë nëpërmjet një fotografie, me dy gratë më të rëndësishme në jetën e tij. Njëra është nëna Aneta dhe tjetra bashkëshortja dhe nëna e djal

Xhaçka në Komandën e NATO-s, pro dyerve të hapura në rajon
  • 2019-03-06

Xhaçka në Komandën e NATO-s, pro dyerve të hapura në rajon

Shqipëria vlerësohet edhe një herë për rolin e saj kyç në sigurinë dhe stabilitetin në Ballkanin Perëndimor. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka zhvilluar një vizitë pune në Komandën e Forcës së Bashkuar të Aleancës së Atlantikut të Veriut me qendër në Napoli (Allied Joint F

No Pic available
  • 2019-03-05

Deputetët e rinj në komisione, rapsodi Ylli Shehu te Siguria Kombëtare

Ditën e sotme u regjistrua protesta e radhës e opozitës së bashkuar kundër qeverisë së kryeministrit Edi Rama, teksa në Kuvend u betuan 4 tradhtarë të LSI-së, të cilët zëvendësuan deputetët që lanë mandatet. Pasi bënë betimin, deputetët e rinj kanë marrë edhe detyrat e tyre n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama