Rezultate te kerkimit per termin: +Konferences

Meta: total 1000 / total_found 2568 / time 0.001 / keyword[0] konferences / docs[0] 2568 / hits[0] 3312 /
No Pic available
  • 2017-04-16

Dy familje falin gjakun, Massafra: Shembull politikës që të dialogojnë

E ndërsa dy familja falën gjakun mes tyre, në hasmëri prej vitesh, Kreu i Konferencës Ipeshkvnore Shqiptare Imzot Angelo Massafra i kërkoi politkanëve shqiptarë se shembujt e pajtimit dhe dialogut i gjejnë mes popullit të tyre. Ai i kërkoi politikë të marrë nga Pashka dritën e munguar

Presidenti dhe kriza politike, Rama takohet me Metën
  • 2017-04-12

Presidenti dhe kriza politike, Rama takohet me Metën

Nisja e procedurave për zgjedhjen e presidentit të ri dhe ngërçi politik në të cilën është zhytur vendi si rrjedhojë e protestës dhe bojkoti gati 2 mujor të kuvendit nga ana e opozitës, e ka çuar sërish kryeministrin e vendit, Edi Rama në zyrën e kryetarit të kuvendit, Ilir Meta. D

No Pic available
  • 2017-03-28

Kanabizimi, Çako në Shkodër mesazh drejtuesve lokalë: Do mbani përgjegjësi

Ndryshe nga vitet e shkuara, sivjet në luftën kundër kultivimit të kanabisit drejtuesit vendorë të qarkut Shkoder i kanë kërkuar kreut të policisë së shtetit Haki Çako të jenë edhe ato të përfshirë në grupet e operimit në terren. Kërkesa erdhi gjatë konferences rajonale të orga

Ursula van der Leyen SHBA te mos barazpeshoje aleatet e saj me Mosken
  • 2017-02-18

Ursula van der Leyen SHBA te mos barazpeshoje aleatet e saj me Mosken

brbrMinistrja gjermane e Mbrojtjes paralajmeroi SHBA kunder tentatives per te trajtuar ne menyre te barabarte Rusine dhe aleatet e saj perendimore duke iu referuar deklaratave me tone kritike te presidentit Donald Trumpbrbr brbrNuk mund te kete barazpeshim mes besimit te ofruar ndaj nje aleati dhe a

Sfidat globale dhe rendi i ri boteror
  • 2017-02-14

Sfidat globale dhe rendi i ri boteror

p styletext-align justifyKriza e demokracise liberale terrori i grupeve xhihadiste ceshtjet e pazgjidhura territoriale ne Paqesor dhe vakuumi i pushtetit qe do te linte pas vete terheqja e SHBA-se nga arkitektura e tanishme e sigurise 8211 jane vetem disa nga temat qe do te trajtohen ne Konferencen

Tahiri Te carmatosim shpirtin
  • 2017-02-06

Tahiri Te carmatosim shpirtin

brbrNga fshati Dajc i Shkodres per nismen Shqiperia pa Arme Ministri i Brendshem Saimir Tahiri tha se armet jane nje e keqe e madhe qe nuk kercenon te sotmen por mbi te gjitha te ardhmen I shoqeruar nga Drejtori i Policise se Shtetit Haki ako perfaqesues te komuniteteve fetare dhe te pushtetit vendo

No Pic available
  • 2017-01-30

Kampionati botëror i aeronautikës për herë të parë në Shqipëri

Për herë të parë  Kampionati i 9-të Botëror i Fluturimeve të Lira në disiplinën e precizionit do të zhvillohet në Shqipëri.Gjatë konferencës së prezantimit të kompeticionit, Presidenti i Federatës Aeronautike,  Renis Troshana theksoi se organizimi është një përgjegjës