Rezultate te kerkimit per termin: +Konfirmimit

Total: 1434
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.405Z

SHBA, Kavanaugh pranë konfirmimit për në Gjykatën e Lartë

Brett Kavanaugh, kandidati për anëtar të Gjykatës së Lartë amerikane është pranë konfirmimit në këtë post. Senatorja republikane Susan Collins, që shihej si e lëkundur, njoftoi të premten pas një fjalimi të gjatë se do të votonte pro konfirmimit të gjykatësit Kavanaugh. Pas ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.784Z

Erion Veliaj drejt konfirmimit si kandidat i PS-së për Tiranën

Erion Veliaj duket se do të jetë kandidati i së majtës për Tiranës. Ai është në garë me Blendi Klosin për kandidimin. Por, sondazhet e kryera me anëtarët e PS-së, kanë nxjerrë Veliajn si të preferuarin e socialistëve për të kandiduar për Tiranën. Tashmë vendimi do të merre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.832Z

Veliaj drejt konfirmimit, Arben Tafaj kandidon si i pavarur

Ndërkohë që Partia Socialiste po shkon drejt konfirmimit të emrit të Erion Veliajt si kandidat për Bashkinë e Tiranës, PD akoma nuk ka vendosur. Në Tiranë, më të përfolurit ditët e fundit janë Halim Kosova, Besnik Aliaj dhe Gerti Bogdani. Ndërkohë Arben Tafaj, një prej figurave me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.769Z

SHBA: Fillojnë seancat e konfirmimit për gjykatësen Sotomayor

Në Uashington filluan seancat për konfirmimin e gjykatëses Sonia Sotomajor, kandidatja e caktuar nga Presidenti Barak Obama për Gjykatën e Lartë. Demokrati Patrik Leahy, kryetar i komisionit juridik të senatit, foli për arritjet të zonjës Sotomajor dhe përvojën e saj juridike dhe b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.611Z

Sonia Sotomajor, fillon sot procesi i konfirmimit 

Sot fillojnë seancat për konfirmimin e gjykatëses Sonia Sotomajor, kandidatja e caktuar nga Presidenti Barak Obama për Gjykatën e Lartë. Nëse konfirmohet nga Senati, zonja Sotomajor do të bëhej e para gjyqtare hispanike dhe gruaja e dytë në përbërjen aktuale të Gjykatës, pas anët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.672Z

Arsenal, Galas drejt konfirmimit

Sikurse ka bërë të ditur prestigjiozja franceze "L‘Equipe", e cila ka cituar burime shumë pranë vetë futbollistit francez të Arsenalit, Uilliam Galas (31-vjeçar), marrëdhëniet mes mbrojtësit francez dhe skuadrës angleze po shkojnë në drejtim të stabilizimit të tyre. Ndërsa shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.327Z

Di Matteo, drejt konfirmimit

Chelsea i beson Roberto di Matteos. Sipas të përditshmes britanike Daily Mail, kampioni i Evropës duket se është bindur për kualitetet e trajnerit italian, të cilin thuhet se ka vendosur ta mbajë në detyrë edhe për sezonin e ardhshëm. Di Matteo mori drejtimin e Chelseas në baza të për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama