Rezultate te kerkimit per termin: +Konfirmohen

Meta: total 1000 / total_found 1259 / time 0.000 / keyword[0] konfirmohen / docs[0] 1259 / hits[0] 1320 /
No Pic available
  • 2017-06-19

Partia e Macron fiton shumicën parlamentare

Partia e qendrës e presidentit të Francës, Emmanuel Macron, fitoi shumicën në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Rezultatet e pjesshme pas rrethit të dytë të zgjedhjeve tregojnë se Partia Republika Përpara dhe aleatët e saj do të fitojnë 355 deri në 425 ulëse të Asamblesë Komb

No Pic available
  • 2017-06-05

Mos bërtit, 15 vjeçarja tregon si u përdhunua nga i dashuri i gjyshes

Një 66 vjeçar i shpallur në kërkim dhe i dënuar për marrëdhënie seksuale me të mitur është arrestuar nga policia e Vlorës. Në pranga përfundoi Gjergji Memokondaj, 66 vjeç, banues në fshatin Babicë. Ai është dënuar me 4 vite e 5 muaj burg nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë, ve

Partneri i gjyshes përdhunon të miturën; arrestohet për të vuajtur dënimin  
  • 2017-06-05

Partneri i gjyshes përdhunon të miturën; arrestohet për të vuajtur dënimin  

Silvana Muça Policia e Vlorës ka arrestuar një person në kërkim të dënuar me 4 vite e 5 muaj burg për akuzën e marrëdhënies seksuale ose homoseksuale me dhunë me të mitur të moshës 14-18 vjeç. Në pranga ka rënë shtetasi Gjergji Memokondaj, 66 vjeç, banues në fshatin Babicë të

Gjenerali mund gjykatën, pas tri vitesh, fiton betejën në Kushtetuese
  • 2017-06-04

Gjenerali mund gjykatën, pas tri vitesh, fiton betejën në Kushtetuese

Shqetësimet e herëpashershme të ngritura që prej nëntorit 2013 mbi zvarritjet e gjykimeve në gjykatat administrative konfirmohen si problem kushtetues edhe në Gjykatën Kushtetuese. Kur ligji për gjykatat administrative parashikon zgjidhje gjyqësore të çështjeve brenda 90 ditëve, i ndo

No Pic available
  • 2017-04-18

Konfirmohen kërcënimet ndaj presidentit, kryeministrit dhe liderëve opozitarë

Presidenti, kryeministri dhe liderët opozitarë në Kosovë kanë qenë të kërcënuar nga individë dhe organizata të dyshuara për veprimtari kriminale, të cilat tashmë janë nën hetime, është thënë sot pas takimit të Komisionit parlamentar për siguri dhe mbikëqyrje të Agjencisë së

No Pic available
  • 2017-04-14

Kanabisi, Xhafaj: Basha të informojë Prokurorinë, mos na krijo kosto

Deklaratat e kreut të PD-së Basha se ka dijeni mbi vendodhjen e tonelatave me kanabis të fshehura në Durrës dhe Lezhë kanë sjellë reagimin e Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Përmes një deklarate të gjatë për mediat, Xhafaj thotë se menjëherë ka vënë në lëvizje policinë s

Akuzat e Bashës për drogën në Durrës, Xhafaj: Të pavërteta, të nisin hetimet
  • 2017-04-14

Akuzat e Bashës për drogën në Durrës, Xhafaj: Të pavërteta, të nisin hetimet

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka reaguar pas deklaratave publike të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha një ditë më parë, sipas të cilit në dy magazina në Durrës gjenden 130 tonë kanabis nën mbrojtjen e drejtorit të policisë së Durrës dhe në dijeninë e plotë të