Rezultate te kerkimit per termin: +Konfirmohen

Total: 1300
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.915Z

Konfirmohen dy të vdekur gjatë demostratës

Konfirmohen dy viktima gjatë demostratës te PS. Një prej viktimave është Ziver Veizaj nga Gjirokastra, rreth 60 vjeç, i cili ka humbur jetën në Spiatalin Ushtarak.   Ky konfirmim vjen për “Ora News” dhe nga shefi i urgjencës. De

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.054Z

Sot qeveria Rama, konfirmohen emrat e 6 ministrave

Kryeministri i zgjedhur Edi Rama pritet të bëjë publikë sot emrat e bashkëpunëtorëve të tij në kabinetin qeveritar. Në fakt, kryeministri i zgjedhur Edi Rama kishte lajmëruar dje në mbrëmje një konferencë për shtyp, të cilën e shtyu për sot në orën 11:00. Burime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.327Z

Konfirmohen ndryshimet në qeverinë Thaci

PRISHTINE- Konfirmohen ndryshimet e para në kabinetin e kryeministrit kosovar Hashim Thaci. Konkretisht Partia Lidhja Demokratike e Kosovës në koalicion qeveritar njofton shkarkimin e tre ministrave të saj në Qeverinë e Thaçit. Ata janë: Nekibe Kelmendi, Alush Gashi dhe Valton Beqiri. Për t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.578Z

Gripi i derrit, konfirmohen kater raste te reja

Konfirmohen kater raste te reja me virusin e gripit te derrit ne vend, duke e cuar ne tete numrin e te prekurve ne territorin shqiptar. Analizat e ardhura nga Rumania konfirmuan shtimin e rasteve te te infektuarve me A/H1N1.Pak dite me pare analizat konfirmuan se nje student nga Gjirokast

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.579Z

Konfirmohen 4 raste të reja të virusit A/H1N1

Konfirmohen katër raste të reja të virusit A/H1N1 në Tiranë. Lajmin e konfirmoi kreu i ISHP-së, Alban Ylli. Pas konfirmimit të këtyre katër rasteve shkon në nëntë numri i të prekurve nga virusi i gripit të derrave në vendin tonë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.929Z

Konfirmohen dallaveret në pranimin e fëmijëve nëpër çerdhe, nisin ndëshkimet

Pas raportimit për parregullsi gjatë përzgjedhjes së fëmijëve në Çerdhen "Dielli", ka reaguar Komuna e Prishtinës. Drejtoria Komunale e Arsimit në Prishtinë, (DKA) ka shqiptuar masa disiplinore për të gjithë anëtarët e Komisionit Vlerësues për Pranimin e Fëmijëve në Institucione

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.057Z

Dosja Imami tek task- forca/ Nëse konfirmohen dyshimet, hetimi në Prokurorinë e Përgjithshme

Prokuroria e Përgjithshme ka shpallur moskompetencë për dosjen e Arben Imamit dhe e ka kaluar atë pranë njësisë task-force në Prokurorinë e Tiranës. Burime të prokurorisë së kryeqytetit bënë me dije për TCH se këtë të hënë është regjistruar procedimi për veprën penale shp

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama