Rezultate te kerkimit per termin: +Konfucit

Total: 49
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.276Z

Konfuci dhe ringjallja e tij në Kinën e sotme

  Mësimet e Konfucit e kanë orientuar shoqërinë kineze për më shumë se 2 mijë vjet. Me vendosjen e sistemit komunist Konfuci ra nga popullariteti por në Kinën moderne interesimi për të po shtohet.  Tempujt e Konfucit kudo në Kinë janë kuriozitete për turistët. Po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.309Z

Rama: Do të forcojmë lidhjet me Kinën

Instituti i Konfucit, është këtu për ti folur të nesërmes, u shpreh kryeministri Rama në ceremoninë e çeljes së Institutit prestigjioz të Konfucit pranë universitetit të Tiranës, në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja. Duke e çmuar këtë institucion, si një vlerë që do ti japë një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.304Z

Rama: Instituti Konfuci, është këtu për ti folur të nesërmes

Instituti i Konfucit, është këtu për ti folur të nesërmes, u shpreh kryeministri Rama në ceremoninë e çeljes së Institutit prestigjioz të Konfucit pranë universitetit të Tiranës, në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja. Duke e çmuar këtë institucion, si një vlerë që do ti japë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.359Z

Meta-Dejiang: Shqipëria, destinacion turizmi për Kinën

Kina synon hapjen e Institutit të Konfucit në Shqipëri si dhe ta kthejë Shqipërinë në një destinacion turistik për Kinën. Në përvjetorin e 60-të të vendosjes së marrëdhënieve me Shqipërinë, delegacioni kinez i nivelit të lartë i përfaqësuar nga zv.kryeministri kinez, z. Dejian

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.324Z

Një qytetërim i paqes dhe ringjalljes

Ye Hao/ ambasador i Republikës Popullore të Kinës Instituti i Konfucit u hap zyrtarisht sot(dje), gjë e cila është guri kilometrik i bashkëpunimit kulturor dhe arsimor midis Kinës dhe Shqipërisë. Duke shfrytëzuar këtë rast, me lejoni që t’i shpreh falënderimet e mia më të sinqert

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.896Z

Kina interes ne investime ne fushen e turizmit

Takimi Nxitja e bashkepunimit ekonomik mes Kines dhe Shqiperise do te jete prioriteti kryesor ne vitet ne vijim. Keshtu deklaroi ambasadori i ri i Republikes Popullore te Kines ne Shqiperi Ye Hao gjate takimit me kryetaren e Kuvendit Jozefina Topalli. Diplomati Ye Hao beri nje pasqyrim te projektev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.303Z

Rama: Edhe kinezët dinë ta shkruajnë shqipen më mirë se ne

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në inaugurimin e institutit kinez Konfuci në Tiranë. Rama tha se ky institut do të ndihmojë studentët shqiptarë të njohin kulturën kineze. Instituti i Konfucit, që vjen ndoshta si nevojë e shkëmbimeve në rritje, por edhe e tregut besoj, se do t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama