Rezultate te kerkimit per termin: +Kongos +Afganistan +Libi

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.967Z

Evitoni keto 8 shtete

Evitoni keto 8 shtete E hene 11 Shkurt 2013 1819 JEMENKeto dite kur Ambasadat Amerikane e Britanike ne Tirane u kane bere thirrje shtetasve te tyre te kene kujdes pasi ne vendin tone mund te kete protesta per here te pare nje praktike te tille e ndjek edhe ministria jone e jashtme por per te tje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.626Z

Jennifer Lawrence në rolin e fotografes së luftës, Lynsey Addarion

Aktorja amerikane, Jennifer Lawrence, do të luajë rolin e fotografes së luftës Lynsey Addarion në filmin më të ri të regjisorit të famshëm, Steven Spielberg. Ky film do të jetë i bazuar në biografinë e fotografes Addarion, e cila ka fotografuar viktimat e konfliktit në Afganistan, Ir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.961Z

MPJ Ja shtetet ku smund te udhetosh i sigurt

pNisur nga situata e fundit me ndalimin e tre shqiptareve ne Jemen Ministria e Jashtme ne faqen e saj zyrtare informon qytetaret e saj lidhur me disa zona te cilat paraqesin rrezikshmeri per te udhetuar drejt tyre per shkak te situates se brendshmep pNiveli i kercenimit terrorist eshte i ndryshem n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.960Z

MPJ: Ja 8 vendet e rrezikshmeku shqiptarët s'duhet të udhëtojnë

TIRANE - Jemeni është vendi i rrezikshëm, që renditet i pari në listën e disa shteteve, që Ministria e Jashtme ua sugjeron qytetarëve të mos udhëtojnë.Në një njoftim për mediat, Ministria e Punëve të Jashtme, informon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.671Z

Nju Jork Tajms Shqiperia ne pazaret e armeve te Gedafit

Gazeta me e madhe amerikane shkruan mbi marredheniet e kolonelit libian me trafikantet e armeve. Ne liste edhe qeveria e Tiranes e cila jo vetem trafikon rendshem armet e shumta te epokes se Enver Hoxhes por edhe vendos emrin ne dispozicion te trafikanteve te armeve nga Europa Lindore vecanerisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.963Z

MPJ: Vendet ku nuk duhet udhetuar Qamil Xhani

Jane tete vende ne bote, ku qytetareve shqiptare u sugjerohet te mos udhetojne. Ministria e Puneve te Jashtme ka publikuar dje informacionin zyrtar ne lidhje me keshillat ndaj qytetareve, qe udhetojne jashte vendit. Ne nje liste ne faqen e saj zyrtare te internetit, MPJ konsideron se vende si Jemen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.031Z

Ministria e Mbrojtjes nënakuzë, bëri trafik armësh

TIRANE - Përgjime të opozitës dhe diplomatëve të huaj, trafik armësh me vendet në konflikt dhe nën embargon e OKB, duke filluar me Libinë e deri te Nigeria përmes trafikantit ndërkombëtar, serbit Tesiç, shitje të pasurisë s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama