Rezultate te kerkimit per termin: +Kongos

Total: 549
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.927Z

"Kongos te ndale luftimet"

Keshilli i Sigurimit i Kombeve te Bashkuara ka denuar luftimet ne Republiken Demokratike te Kongos dhe shprehu shqetesim te madh lidhur me pasojat humanitare. KS i beri thirrje komandantit rebel, Laurent Nkunda te siguronte se armepushimi i shpaluar prej tij do te zbatohej menjehere. Keshilli i Sigu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.446Z

OKB-Kongos: Ndaloni menjëherë luftimet

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka dënuar luftimet në Republikën Demokratike të Kongos dhe shprehu shqetësim të madh lidhur me pasojat humanitare. KS i bëri thirrje komandantit rebel Laurent Nkunda të siguronte se armëpushimi i shpalluar prej tij do të zbatohej menjëherë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.376Z

Arme shqiptare ne Republiken Demokratike te Kongos

Pushtimi i qytetit Goma në lindje Republikës Demokratike të Kongos nga rebelët zbuloi një skandal që përfshin edhe Shqipërinë. Rebelët e ushtrisë M23 kapen armatimet e lëna pas nga ushtria kongoleze. Ne pamjet e regjistruara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.379Z

Arme shqiptare ne R.D. te Kongos

Pushtimi i qytetit Goma në lindje të Kongos nga rebelët zbuloi një aferë që përfshin edhe Shqipërinë. Rebelët e ushtrisë M23 kapën armatimet e lëna pas nga ushtria kongoleze. Në pamjet e regjistruara nga gazetarët e agjencis&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.385Z

Presidenti i Kongos Arrestoni Kony-n tone

Presidenti i Republikës Demokratike të Kongos, Joseph Kabila, theksoi se arrestimi i ish-liderit të rebelëve, Bosco Ntaganda, duhet të konsiderohet si një përparësi botërore. Një kopie e famëkeqit Joseph Kony në Ugandë, i njoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.624Z

“Shitja e armëve Republikës së Kongos, sipas ligjeve - u raportua pranë OKB”

24-11-2012 / Gazeta 55 Ministria e Mbrojtjes hedh poshtë akuzat e një medieje pranë Ramës, për skandal në shitjet e armëve Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Mbrojtjes, Edvin Kulluri sqaroi dje për mediat akuzat e bëra nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.797Z

OKB ultimatum RD Kongos

Organizata e Kombeve të Bashkuara i lëshoi një ultimatum dy njësive brenda ushtrisë së Republikës Demokratike të Kongos, të akuzuara për përdhunime masive në zona të ndryshme të vendit. Në deklaratën e publikuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama