Rezultate te kerkimit per termin: +Kongreset

Meta: total 277 / total_found 277 / time 0.000 / keyword[0] kongreset / docs[0] 277 / hits[0] 319 /
Babalja, Vasili: Rama i nxiu faqen Shqipërisë, i kapur nga kriminelët
  • 2019-03-22

Babalja, Vasili: Rama i nxiu faqen Shqipërisë, i kapur nga kriminelët

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, nëpërmjet një postimi në Facebook ka hedhur një sërë akuzash në drejtim të kryeministrit Edi Rama në lidhje me audiopërgjimet e Babales. Sipas Vasilit, Rama ka qepur gojën se as i dënon dot kriminelet, as flet dot për ta dhe as

Historia e Dematëve, në shënimet e konsullit francez
  • 2018-05-04

Historia e Dematëve, në shënimet e konsullit francez

Në librin e tij “Chretiens et Turcs”, konsulli francez në Janinë Eugène Poujade, ndër të tjera, me 1844 shkruan: – : «Fisi më i vjetër dhe më i fuqishëm i Filatit është ai i Dematëve (Demi) i përfaqësuar nga Xhafer Aga dhe vëllai i tij Abdyl Aga. Të ardhurat e tyr

CDU ME MERKEL, CDU PAS MERKELIt
  • 2018-02-27

CDU ME MERKEL, CDU PAS MERKELIt

Angela Merkel është tani në një situatë ngjashëm si ajo e Konrad Adenauerit dhe më vonë e Helmut Kohlit, kancelarët krisdtiandemokratë me mandatin më të gjatë përkatësisht 1949 – 1963 dhe 1982 – 1998. Ende ajo e drejton partinë, ende ajo është e parrezikuar. Sepse CDU-j

CDU ME MERKEL, CDU PAS MERKELIT
  • 2018-02-27

CDU ME MERKEL, CDU PAS MERKELIT

Angela Merkel është tani në një situatë ngjashëm si ajo e Konrad Adenauerit dhe më vonë e Helmut Kohlit, kancelarët krisdtiandemokratë me mandatin më të gjatë përkatësisht 1949 – 1963 dhe 1982 – 1998. Ende ajo e drejton partinë, ende ajo është e parrezikuar. Sepse CDU-j

Corbyn: Mjaft më me neoliberalizmin, socializmi im është qendra e re në politikë
  • 2017-09-29

Corbyn: Mjaft më me neoliberalizmin, socializmi im është qendra e re në politikë

Në fjalën përmbyllëse të Kongresit vjetor të Partisë Laburiste, kreu i qendrës së majte të Mbretërisë së Bashkuar premton një socializëm për shekullin XXI: Sot qendra është e përfaqësuar nga shpresa për diçka më të mirë. Dhe në fund të gjithë këndojnë Flamurin e Kuq me

No Pic available
  • 2017-07-26

Janulla Rrapi: Naim Zyberi më kërkoi 1 mijë euro për vrasjen e Ismail Kadaresë!

Shkrimtari i njohur Ismail Kadare ka rrëfyer detaje nga jeta e tij në një intervistë të tijën një ditë më parë, shkrime këto të cilat prekën mbarë botën. Ai ndër të tjera është shprehur se shteti i asaj kohe kishte gati arkivolin për të. Mirëpo, kjo intervistë ka ngjallur dh

No Pic available
  • 2017-07-22

Nga Artan Fuga/ Zgjedhjet në PD, komedi për budallenj

Nga Artan Fuga Partia demokratike është para një votimi për kryetarin e saj duke zbatuar mekanizmin “një anëtar – një votë”. Të gjitha parametrat tregojnë se do të jemi përpara një zgjedhje të gabuar, një farse politike, por që në fakt nuk lidhet vetëm me partinë