Rezultate te kerkimit per termin: +Kongresi

Total: 7903
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.181Z

Kongresi i PS-Së, Topalli: Ishte “Kurban Kongresi”

TIRANË Kryeministri Sali Berisha në shenjë respekti të festës së Kurban Bajramit ka shmangur komentet politike, ndërkohë që nuk e ka bërë një gjë të tillë Kryeparlamentarja Jozefina Topalli. E pyetur nga gazetarët për Kongresin e PS-së që u zhvillua dy ditë më parë, Topalli,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.823Z

Sivjet Kongresi

Partia Demokratike planifikon ta mbajë Kongresin Zgjedhor në dhjetor të këtij viti. Burime të Express thonë se ky edhe është synimi i kreut të kësaj partie. Por, Basri Musmurati thotë se Kongresi mbahet këtë vit vetëm nëse zgjedhjet nëpër degë përfundojnë deri më 15 dhjetor. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.960Z

Perkujtohet Kongresi i Lushnjes

Në kërkim të një simbolike të fortë për t'iu kundërvënë protestës së 21 janarit 2011, ku humbën jetën 4 protestues, kryeministri Berisha ishte në Lushnjë, për të përkujtuar 92-vjetorin e Kongresit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.958Z

Berisha Kongresi i Lushnjes kongresi i shpetimit kombetar

92 vite më parë përpjekja e shqiptarëve për ngritjen e shtetit të tyre, arriti një tjetër kulm kur burrat e kombit u mblodhën në atë që historia jonë kombëtare e njeh si Kongresi i Lushnjës i 21 janarit 1920. Qyteti i Lushnj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.909Z

Kongresi i Permetit dhe komunizmi

Pas debateve mes mazhorancës dhe opozitës për Kongresin e Përmetit edhe historianët janë me qëndrime të ndryshme për këtë ngjarje. Historiani Beqir Mete e ka cilësuar Kongresin si aktin e parë të socializmit të dikt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.988Z

Kongresi Berisha ne Lushnje

E shtune 21 Janar 2012 1342 SHTEPIA KU U MBAJT KONGRESI I LUSHNJESKur ne Tirane zhvillohej protesta homazh e opozites ne kujtim te 4 viktimave te demonstrates se nje viti me pare kryeministri Sali Berisha ka angazhuar qeverine per festimet e Kongresit te Lushnjes. I pyetur nga Vizion Plu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.032Z

Megjithatë, Kongresi prodhoi politikë

Nga Mero Baze   Kongresi i Partisë Socialiste prodhoi më shumë politikë se sa pritej. Duke qenë se ishte një Kongres i paralajmëruar si një formalitet burokratik, ai në të vërtetë arriti të bëhej një Kongres real për shumë arsye. Por mbi të gjitha, dhe për fuqinë që ka e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama