Rezultate te kerkimit per termin: +Kongresin

Meta: total 1000 / total_found 7515 / time 0.003 / keyword[0] kongresin / docs[0] 7515 / hits[0] 9922 /
No Pic available
  • 2017-06-16

Ministri i Jashtëm gjerman akuzon amerikanët se ndjekin interesa personale

Ministri i Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel i ka kritikuar ashpër SHBA. Me zgjerimin e planifikuar të sanksioneve kundër Rusisë, Uashingtoni ndjek interesa vetjake ekonomike dhe e dëmton Evropën. Së bashku, ministri i Jashtëm gjerman dhe kancelari i Austrisë, Christian Kern i kritikuan sa

No Pic available
  • 2017-06-09

Çamët në mes dhunës së ushtrisë greke dhe dhunës së diktaturës në Shqipëri

Nga Kosovare Krasniqi                                (Në romanet e Arben Kondit) Trojet shqiptare u shpërbënë në vitin 1913, kur Traktati famëkeq i Londrës, ndër pjesët tjera shkëputi edhe Thesprotinë e lashtë. Shqiptarët pas gjithë atyre shekuj luftërash

Dixhitalizimi, KLSH në simpoziumin e 24-t të përbashkët OKB-INTOSAI
  • 2017-06-04

Dixhitalizimi, KLSH në simpoziumin e 24-t të përbashkët OKB-INTOSAI

Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj, mori pjesë në simpoziumin e INTOSAI-t në bashkëpunim me Organizatën e Kombeve të Bashkuara që u zhvillua në Vjenë në datat 31 maj-2 qershor 2017. Në këtë simpozium morën pjesë kryetarë dhe përfaqësues të lartë të instit

No Pic available
  • 2017-05-29

Ligjvënësit në SHBA kërkojnë rishikimin e marrëveshjes 110 miliardë dollarësh me Arabinë Saudite

Republikanët dhe demokratët kryesor në Kongresin amerikan kanë bërë thirrje që të anulohet marrëveshja prej 110 miliardë dollarësh që Presidenti amerikan Donald Trump nënshkroi në Arabinë Saudite javën e shkuar. Shqetësimi kryesor i tyre është se Mbretëria saudite mund ti përdor

No Pic available
  • 2017-05-23

Bimët medicinale, Korçë, Panariti: Të ruajmë varietetet autoktone

Duhet të ruajmë me fanatizëm varitetet autoktone shqiptare të bimëve medicinale. Adresimi i shqetësimit është bërë nga ministri i Bujqësisë Edmond Panariti, ku gjatë pjesëmarrjes në Kongresin e II të Industrisë se Kultivimit dhe Përpunimit të bimëve aromatike e mjekësore të Shq

Arben Pëllumbi: Pse lashë biznesin për të kandiduar si deputet i PS. Ja çfarë i tha Rama babait tim
  • 2017-05-21

Arben Pëllumbi: Pse lashë biznesin për të kandiduar si deputet i PS. Ja çfarë i tha Rama babait tim

Arben Pëllumbi është kandidati i 18-të në listën e kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste për qarkun e Tiranës. Njëherësh ai është edhe djali i profesorit socialist, Servet Pëllumbi, njërit prej themeluesve të PS-së. Arben Pëllumbi ka vendosur që prej fillimit të 2017

MENDIMI I GABUAR PËR NJË BOTË PA TRUMPIN
  • 2017-05-20

MENDIMI I GABUAR PËR NJË BOTË PA TRUMPIN

Boll me ëndrra! Ai që vazhdon të besojë se Donald Trumpi do të rrëshkasë tani me këtë skandal apo me atë proces në një procedurë të largimit nga detyra, ai duhet të hapë sytë përballë së vërtetës. E vërteta është: pengesat për një procedurë të largimit nga detyra janë s