Rezultate te kerkimit per termin: +Kongresit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.671Z

Levizja Zaptimi prane Kongresit

Qindra protestues te lidhur me levizjen Zaptimi po mblidhen  jashte nderteses se Kongresit amerikan sot nen thirrjet Zaptimi i Kongresit. Protestuesit nuk kane marre parasysh motin e ftohte por jane mbledhur perpara Kongresit me brohoritjet Ne jemi pjese e 99-it. Nje numer i madh policesh i kane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.487Z

Jeffersoni dhe Biblioteka e Kongresit

Biblioteka e Kongresit amerikan në Washington, më e madhja në botë, shërben si një mjet kërkimesh për Kongresin dhe është gjithashtu e hapur për publikun. Në vitin 1801, kur u themelua, selia e saj ishte në ndërtesën e Kapitolit. Gjatë Luftës së vitit 1812 ndërmjet Britanisë dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.875Z

95 vjetori i Kongresit te Lushnjes

brbrPerkujtohet sot 95 vjetori i Kongresit te Lushnjes nje nder ngjarjet me te rendesishme ku u moren vendime te medha mes te cilave edhe shpallja e Tiranes si kryeqytet i Shqiperise Drejtues te bashkise kane peruruar ne qender te qytetit Monumentin e Kongresit duke vijuar me pas me viziten ne shte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.690Z

Harresa e Kongresit të Elbasanit

Shefqet DELIALLISI Para pak muajsh u përkujtua me madhështi 100-vjetori i Kongresit të Manastirit, ngjarja më e rëndësishme në historinë e shkrimit të gjuhës shqipe. Organizimi ishte dinjitoz dhe kulmoi me përkujtimoren e mbajtur në Shkup, ku përshëndetën dhe kryeministrat e tre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.463Z

PS, votohen 880 delegatët e Kongresit

Edi Rama, dje duke votuar Anëtarësia socialiste votoi dje përmes parimit Një anëtar, një votë, për 880 delegatët e Kongresit të 5 nëntorit. Procesi nisi dje në mëngjes në orën 08:00 dhe u mbyll vetëm kur mbaruan të gjithë anëtarët e PS që kishin dëshirë të votonin. Ishte para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.624Z

SHBA, kryeministri izraelit flet para kongresit

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu shfrytëzoi sot podiumin e Kongresit amerikan për të paralajmëruar se nuk i duhet besuar Iranit për frenimin e ambicieve të tij bërthamore. Ai i bëri komentet ndërkohë që negociatorët e Presidentit Obama u takuan sot përsëri me përfaqësuesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.060Z

Te shtena me arme prane Kongresit amerikan

0 brbr brbrPolicia amerikane u vu ne alarm kete te shtune pasi nje person i armatosur ka hapur zjarr mbi ndertesen e Kongresit ne Washingtonbrbr brbrZyrtaret thane se ai eshte neutralizuar menjehere megjithese shtuan se i dyshuari u vetevra pak para se te kapej nga agjentet Ende nuk jepen te dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama