Rezultate te kerkimit per termin: +Kongresit

Meta: total 1000 / total_found 10396 / time 0.005 / keyword[0] kongresit / docs[0] 10396 / hits[0] 16243 /
Bota i trembet Rusisë, Stoltenberg: Është bërë më agresive!
  • 2019-04-04

Bota i trembet Rusisë, Stoltenberg: Është bërë më agresive!

Kreu i NATO-s paralajmëroi dje Kongresin amerikan për kërcënimin që Rusia paraqet ndaj aleancës. Ai tha se Rusia është bërë më agresive, duke përfshirë shkeljet e saj ndaj Traktatit të Forcave Bërthamore me rreze të mesme veprimi. “NATO-ja nuk ka ndërmend të vendosë raketa

No Pic available
  • 2019-04-01

Integrimi/ BE ka mbyllur derën për 5 vitet e ardhshme, Barley: Shqipëria duhet të

Dy partitë e mëdha gjermane kanë  bërë të njohur programet e tyre zgjedhore. Sa i përket Ballkanit Perëndimor që të dyja partitë janë të mendimit se ai e ka vendin në BE, kur ti ketë plotësuar kushtet e duhura. Por ato kanë qëndrime të ndryshme, sa i përket shpejtësisë së int

No Pic available
  • 2019-03-30

Soset durimi, Trump: Javën tjetër do mbyll kufirin me Meksikën!

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se do ta mbyllë kufirin jugor, apo një pjesë të madhe të tij, nëse Meksika nuk e ndalë menjëherë migrimin e paligjshëm. Ai tha se do të ishte shumë e lehtë për Meksikën që të ndalë migrimin e paligjshëm duke e goditur njëkohë

DASH: Shqipëria burim kanabisi, tranzit për kokainën e heroinën
  • 2019-03-29

DASH: Shqipëria burim kanabisi, tranzit për kokainën e heroinën

Departamenti Amerikan i Shtetit i dorëzoi të enjten Kongresit raportin vjetor për strategjinë e luftës ndërkombëtare kundër narkotikëve. Në pjesën për Shqipërinë, DASH thotë se ky vend është njëkohësisht burim i kanabisit dhe, gjithnjë e më shumë, një vend tranzit për kokain

Zgjedhjet, ish-deputeti: PS nuk e merr dot me zor PD!
  • 2019-03-27

Zgjedhjet, ish-deputeti: PS nuk e merr dot me zor PD!

Tre muaj nga zgjedhjet vendore të 30 qershorit, kriza politike mban të mbërthyera palët pa rrugëzgjidhje, të paktën të shpejtë. PS ka ndezur motorët për të fituar në 61 bashkitë, edhe pse për momentin nuk kanë askënd përballë. Por, a do të kenë dikë përballë? A do të jetë

Top Story, ish-zyrtari i lartë amerikan: Ja 3 mënyrat që përdor Rusia për të ndërhyrë në Ballkan
  • 2019-03-27

Top Story, ish-zyrtari i lartë amerikan: Ja 3 mënyrat që përdor Rusia për të ndërhyrë në Ballkan

Në Capitol Hill, vetëm pak metra larg Kongresit amerikan, Dr. Michael Carpenter, drejtori i Qendrës Penn Biden vazhdon të jetë i interesuar për çfarë ndodh në Ballkan, rajon të cilin mbulonte deri dy vite më parë, kur shërbente në Pentagon si zëvendësndihmës Sekretari amerikan i M

Sherr me Ramën? Blerina Gjylameti thyen heshtjen, ja çfarë ndodhi në Kongres
  • 2019-03-25

Sherr me Ramën? Blerina Gjylameti thyen heshtjen, ja çfarë ndodhi në Kongres

Blerina Gjylameti, deputetja dhe kryetarja e PS-së për Tiranën e ftuar në rubrikën Opinion në Neës 24 hodhi poshtë të gjitha zërat se ajo kishte bërë sherr me Ramën gjatë Kongresit të Partisë Socialiste, madje kishte dhënë edhe dorëheqjen nga detyrat. E buzëqeshur, Gjylameti tha