Rezultate te kerkimit per termin: +Kongresment

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] kongresment / docs[0] 4 / hits[0] 4 /
No Pic available
  • 2010-08-01

Kongresi Amerikan, sqarime Greqisë për masakrën e 45-s

Greqis do t’i duhet t jap sqarime para Kongresit Amerikan pr masakrn ame t vitit 1945. Kjo, pr faktin se dosja e amris pritet t prfshihet s shpejti n axhendn e Kongresit Amerikan, i cili brenda dy vitesh do t ket n tavolinn e puns pr shqyrtim rezolutn q dnon masakrn mbi pop

No Pic available
  • 2010-07-23

PDI, lobim në SHBA

Partia Drejtsi dhe Integrim ka zhvilluar nj vizit n SHBA, n lobim pr shtjen ame. Kryetari i ksaj partie, z. Tahir Muhedini, sht takuar me kongresmenin Alcee Hastings, bashkkryetar i Komisionit pr Sigurimin dhe Bashkpunimin n Evrop (Komisioni Amerikan i Helsinkit) dhe me z. Fred Turner, shefi i sta

SHBA, reforma, krcnohen kongresment mbshtets
  • 2010-03-25

SHBA, reforma, krcnohen kongresment mbshtets

Pas mesazhit kërcënues ndaj presidentit Obama në internet, të tjera kërcënime, këtë herë ndaj kongresmenëve demokratë që e votuan atë, kanë dalë në dritë. Deklarata u lëshua prej liderit të mazhorancës demokrate në Dhomën e Përfaqësuesve, Steni Hojer. Hojer në nj

No Pic available
  • 2010-03-22

Meta: Qeveria do ta çojë deri në fund mandatin

Intervista/ Zv.kryeministri dhe ministri i Jashtëm, Ilir Meta, flet nga Uashingtoni për situatën politike në vend Zgjedhjet e parakohshme do t mbeten nj dshir e kryesocialistit Edi Rama, pasi qeveria aktuale e koalicionit PD-LSI ka vendosur ta konsumoj mandatin e saj deri n