Rezultate te kerkimit per termin: +Konispolit

Meta: total 436 / total_found 436 / time 0.000 / keyword[0] konispolit / docs[0] 436 / hits[0] 602 /
Dy marrëveshjet që u votuan në Parlament pa opozitën
  • 2018-05-31

Dy marrëveshjet që u votuan në Parlament pa opozitën

Mazhoranca ka votuar sot projektligjet e rendit të ditës, pa mbështetjen e opozitës në Parlament. Kreu i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka thënë jashtë sallës së Kuvendit se shumica ka zbatuar detyrimet ligjore. Sipas tij, pavarësisht fjalimeve patetike që mba

No Pic available
  • 2018-05-14

Gjiknuri: Kardhiq-Delvinë nis në vjeshtë; Klosi; Jo më ujëra të zeza në det

Në kuadër të turit të llogaridhënies publike Puna për Shqipërinë që Duam, Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri zhvilloi takime me banorë të Sarandës, Delvinës, Konispolit dhe Finiqit. Në dy bashkitë e para, Gjiknuri shoqërohej edhe nga Ministri për Turizmin dhe

No Pic available
  • 2018-05-14

Gjiknuri: Kardhiq-Delvinë nis në vjeshtë; Klosi: Jo më ujëra të zeza në det

Në kuadër të turit të llogaridhënies publike Puna për Shqipërinë që Duam, Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri zhvilloi takime me banorë të Sarandës, Delvinës, Konispolit dhe Finiqit. Në dy bashkitë e para, Gjiknuri shoqërohej edhe nga Ministri për Turizmin dhe

Tkurren kullotat në Konispol. Blegtorët: Komuniteti Mysliman po na përzë
  • 2018-04-09

Tkurren kullotat në Konispol. Blegtorët: Komuniteti Mysliman po na përzë

Vitet e fundit, Muzafer Çaparo ka reduktuar kopenë e tij në Konispol sepse kullotat janë pakësuar, sipas tij, prej kontratave të bashkisë me blegtorë që kanë ardhur nga territore të tjera të vendit . Kontratat janë të paligjshme. Kryetari i bashkisë, nëse na mbështet, duhet të vi

Si u bë me det Rrogozhina? Bashkia e re lindi nga aleanca PS-PDIU
  • 2018-02-22

Si u bë me det Rrogozhina? Bashkia e re lindi nga aleanca PS-PDIU

Krijimi i Bashkisë së Rrogozhinës, madje dhe me dalje në bregdet, ishte një nga 14 ndryshimet që ju bënë hartës territoriale në moment të fundit, pas deklarimit të votës së PDIU-së, së Shpëtim Idrizit pro ndarjes së re të territorit. Opozita bojkotoi reformën, por Shpëtim Idrizi

No Pic available
  • 2017-09-23

Igumenicë, 3 shqiptarë kapen me 67 kg kanabis në çanta shpine

Një sasi prej 67 kg kanabis sativa është sekuestruar nga policia kufitare greke në Igumenicë, ndërsa kanë përfunduar në pranga tre shtetas shqiptarë. Policia e Shtetit bën me dije se arrestimi i tyre është bërë në vendin e quajtur Asproklisi të Igumenicës nga ana e policisë greke.

No Pic available
  • 2017-07-13

Përfshihet nga flakët Mali i Milesë në Konispol

Banorët e fshatit Xarrë dhe Bashkia e Konispolit kanë tre ditë që luftojnë me flakët e zjarrit  që ka rënë në lartësitë e malit Mile, duke djegur hektarë të tërë me pyje, shkurre e kullota. Ekipet e ushtrisë dhe forcat e shtabit të emergjencës në këtë bashki janë përpje