Rezultate te kerkimit per termin: +Konkretisht

Meta: total 1000 / total_found 26905 / time 0.012 / keyword[0] konkretisht / docs[0] 26905 / hits[0] 30270 /
Puna e Bashkisë së Tiranës, për herë të parë pas 27 vjetësh Pazari i Ri voton për PS
  • 2017-06-26

Puna e Bashkisë së Tiranës, për herë të parë pas 27 vjetësh Pazari i Ri voton për PS

Puna e bërë në këto dy vite nga Bashkia e Tiranës duket se është një nga faktorët kryesorë që ka ndikuar në fitoren e thellë të Partisë Socialiste në Tiranë. Dhe shembulli më i mirë për këtë është pikërisht Pazari i Ri, i cili falë ndryshimit total që pësojë pak muaj më

Heshtje zgjedhore, nesër 3.4 milionë Shqiptarë votojnë
  • 2017-06-24

Heshtje zgjedhore, nesër 3.4 milionë Shqiptarë votojnë

Mesnata e së premtes shënoi fundin e fushatës dhe nisjen e heshtjes zgjedhore. Një ditë përpara zgjedhjeve, ligji, konkretisht Kodi Zgjedhor, ndalon çdo parti të bëjë fushatë apo propagandë drejtuar zgjedhësve. Vetëm administruesit e procesit të certifikuar nga KQZ janë në detyrë n

No Pic available
  • 2017-06-24

CIA kishte informuar Obamën që në 2016 se Putin do të ndihmonte Trump

CIA kishte paralajmëruar presidentin Barack Obama që në gushtin 2016 se sulmet kibernetike ndaj partisë demokrate ishin urdhëruar nga Vladimir Putin me qëllim për të dëmtuar Hillary Clinton dhe ndihmuar Donald Trump, sipas Washington Post. Dyshimet rëndojnë tashmë kundër Rusisë që në

No Pic available
  • 2017-06-24

Denoncohen 4 raste për korrupsion në zgjedhje në Elbasan, Gjirokastër, Kavajë

Katër persona në Elbasan, Gjirokastër dhe Kavajë akuzohen për korrupsion në zgjedhje. Policia thotë se për këta shtetas janë referuar materialet në Prokurori. Rasti i parë është denoncuar në policinë e Elbasanit, ku shtetasi me iniciale Xh.B akuzohet për veprën penale Korrupsioni a

UFO-t, 70 vjet më parë u shfaqën disqet fluturuese
  • 2017-06-24

UFO-t, 70 vjet më parë u shfaqën disqet fluturuese

Piloti amerikan Keneth Arnold, në 24 qershor 1947, pohoi se kishte parë 9 objekte të ndritshme, por jo të identifikuara gjatë një udhëtimi me avion. Që nga ajo ditë nisi miti i jashtëtokësorëve Nëntë pika të ndritshme në qiell: ky është tregimi i asaj që ka parë në 24 qershor 19

No Pic available
  • 2017-06-22

Kurbin, kapen dy persona me mjete që përdoren për vjedhje

Policia e Kurbinit ka arrestuar dy persona që akuzohen për vjedhje në bashkëpunim. Në pranga u vunë shtetasit Feridon Hasanaj 30 vjeç nga Tirana dhe Pjetër Marku 43 vjeç nga Laçi. Këtyre  2 shtetasve ,në aksin e rrugës së fshatit Fushë-Kuqe, në Kurbin , në  mjetin  e

No Pic available
  • 2017-06-22

Helikopterët e policisë zbulojnë 336 bimë kanabis në Vlorë

Policia e Vlorës ka asgjesuar 336 bimë kanabis sativa, ndërsa janë arrestuar edhe dy persona si autorë të dyshuar të bimëve narkotike. Droga u sekuestruar gjatë  kontrolleve ajrore në fshatrat e bashkisë Selencië dhe Himare me ndihmë të helikopterëve të Policisë së Shtetit. &#