Rezultate te kerkimit per termin: +Konkurimi

Meta: total 249 / total_found 249 / time 0.000 / keyword[0] konkurimi / docs[0] 249 / hits[0] 277 /
Presidenti futet në rol, pret banorët e Astirit: Të anulohet projekti i Unazës!
  • 2019-02-03

Presidenti futet në rol, pret banorët e Astirit: Të anulohet projekti i Unazës!

Aktualisht punimet për Unazën e Madhe të Tiranës kanë ngelur në vend numëro në zonën e Astirit, aty ku dhjetëra banorë vijojnë prej mëse 3 muajsh të protestojnë çdo ditë kundër shembjes së banesave të tyre nga ARRSH që pretendon se ato ndodhen në gjurmën e projektit. E teksa p

Meta kthen sërish në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar
  • 2018-10-11

Meta kthen sërish në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar

Presidenti Ilir Meta ka rikthyer sërish në Kuvend ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar. Ky i fundit u miratua vetëm me votat e shumicës. Nëpërmjet një njoftimi zyrtar, Presidenca ka dhënë edhe arsyet e kthimit të këtij ligji. Arsyet e kthimit Kuvendi i Republikës së Shqipërisë, n

Kineastët kundërshtojnë Kumbaron
  • 2018-02-06

Kineastët kundërshtojnë Kumbaron

Komuniteti i kineasteve shqiptarë kundërshton përmes një deklarate projektligjin Për disa ndryshime në ligjin nr. 10 352, datë 18.11.2010, Për artin dhe kulturën, si dhe projektvendimin e Këshillit të Ministrave Për riorganizimin e shkollës së lartë jopublike Marubi. “Ligji Për

No Pic available
  • 2017-11-15

Kastro Ziso replikon me Berishën: Doktor, mos spekullo politikisht

Këngëtari Klevis Bega, i njohur me emrin e artit Kastro Zizo, ka reaguar pas një denoncimi të Sali Berishës, se ai është përjashtuar nga festivali i RTSH-së për arsye politike. Pas shume mesazheve dhe telefonatave po shkruaj nja dy rreshta: Situata e mos pranimit te kenges sime ne festiva

No Pic available
  • 2017-09-30

Trupa e Vettingut, analistët: Kandidatët nuk kaluan testin llogjik!

Analistët komentojnë procesin e Vettingut dhe shprehin rezerva në përzgjedhjen e anëtarëve të trupës së Reformës në drejtësi. Komentet kanë ardhur pas kronikës së Channel One për përgjigjet e përfaqësuesve të jurisprudencës. Pyetjet, për konkurentët nga radhët e akademikëve

No Pic available
  • 2017-07-22

Selami pas votimit: I zhgënjyer nga ata që bënë thirrje për bojkot

Kandidati përballë Lulzim Bashës për postin e kryetarit të PD-së, Eduard Selami votoi rreth orës 10:00 në qendrën e votimit që ishte ngritur në selinë qëndrore të PD-së. Selami e quajti proces të rëndësishëm votimin dhe nënvizoi se kishte mbetur i zhgënjyer nga thirrjet e djeshm

BOOM: DAP emëron punonjësen para se ti nënshtrohet testimit
  • 2017-05-11

BOOM: DAP emëron punonjësen para se ti nënshtrohet testimit

Emisioni BOOM në RTV Ora News trajtoi mbrëmjen e sotme proçesin e konkurimit dhe emërimit të punonjësve të administratës publike në Departamentin e Administratës Publike. BOOM zbuloi jo vetëm fiktivitetin e këtyre konkurseve por evidentoi dhe faktin se një prej fituesve të fazës së p