Rezultate te kerkimit per termin: +Konsensus

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.357Z

Konsensus apo dakortësi?

EDMOND TUPJA Me ngadhënjimin, anipse të vonuar, të demokracisë tek ne, një mori fjalësh të huaja vërshuan në gjuhën shqipe edhe në lëmin e politikës, megjithëse, jo rrallë, pa qenë vërtet nevoja. Politikanët tanë të demokracisë, për tu dalluar nga ata të kohës së diktaturës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.941Z

Berisha krkon konsensus

Megjithëse kanë lënë pezull nje ceshtje ende te pazgjidhur, atë të mënyrës së hetimit të zgjedhjeve të vitit të kaluar, kryeministri Sali Berisha i kërkoi opozitës konsensus për miratimin e ligjit për ngritjen e Gjykates Administrative. (UPDATE) Edhe kjo nje ceshtje po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.505Z

Konsensus për drejtësinë

Kryeministri Berisha tha se nëse opozita nuk jep konsensus për reformën e tij në drejtësi, atëherë ai do ta vazhdojë atë i vetëm Duke iu drejtuar deputetëve të tij, kryeministri Sali Berisha tha dje, se ishte i vendosur që ta vazhdonte reformën në drejtësi, pavarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.254Z

Prokuroria, Patozi: Konsensus me opozitën

 Maxhoranca i kërkon sërish konsensusin opozitës për reformën zgjedhore dhe reformën në drejtësi, teksa e konsideron të papranueshëm ultimatumin e Ramës lidhur me ligjin e Prokurorisë. Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Astrit Patozi tha dje në një konferencë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.446Z

Konsensus per ligjin e medias

Konsensus per ligjin e medias E merkure 23 Janar 2013 1700 Konsensus per ligjin e medias p styletext-align justifyKomisioni parlamentar i medias ka kaluar me konsensus mes PS dhe PD nje numer te madh nenesh ne draftin e hartuar nga ekspertet per mediat audiovizive Diskutimet u fokusuan tek lice

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.396Z

Presidenti PS Kerkojme konsensus

Partia Socialiste mblodhi të shtunën në mëngjes kryesinë, ku u diskutua qëndrimi që opozita do te mbaje ne vazhimesine e negociatave per presidentin. Pas perfundimit te mbledhjes deputeti Bashkim Fino tha se 'Do vazhdojmë në linjën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.024Z

Presidenti takimi pa konsensus

Përfundon pa konsensus takimi mes kryeministrit Sali Berisha, liderit të opozitës Edi Rama, kryetarit te LSI-se, Ilir Meta dhe atij te PDIU-se, Shpetim Idrizi.Nga informacionet e fundit mësohet se në raundin e katërt do të votohet kandidatura e analistit Artan Hoxh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama