Rezultate te kerkimit per termin: +Konstantinit

Total: 23
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.710Z

1700 vjet nga Edikti i Milanos. Bota duhet të gjejë frymëzim tek ky dekret i Konstantinit dhe Liciniusit

27-04-2013 / Gazeta 55 Berisha: Kostandini i gjithëfuqishëm në tokë përdori pushtetin e tij për të garantuar lirinë e besimitPara 1700 vitesh liria fetare u sanksionua me dekret perandorak. Me hyrjen në fuqi të atij që historia e njeh si e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.743Z

Konstantini ynë

Me gjithë tentimet për ta sllavizuar Konstantinin e Madh ai mbetët ilir. Kjo u pohua nga studiuesit dhe historianët në tribunën kushtuar këtij perandori të Romës. Lajmi se një universitet privat në Serbi pritet të financojë një film hollivudian, i cili flet për Konstantinin e Madh dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.031Z

Hapet ne Shkoder ekspozita e hartografise se vjeter

Ne nje ekspozite hartash, publiku shkodran u njoh me  rrugëtimet shekullore të Europës se sotme dhe betejat e saj ushtarake. Organizuar nën kujdesin e Arqipeshkvit të Shkodrës Imzot Angelo Massafra dhe Ipeshkvit të Kosovës Imzot Dodë Gjergji ekspozit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.908Z

Maqedoni, polemika për kishën ortodokse

Shqiptarët e Maqedonisë, të mbështetur nga lëvizja "Zgjohu" dhe Shoqata e Historianëve Shqiptarë vazhdojnë të kundërshtojnë vendimin e qeverisë maqedonase për ndërtimin e një kishe në vendin ku ngrihet shtëpia e Nënë Terezës. Aktivistët e lëvizjes "Zgjohu" deklaruan se kisha e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.860Z

Maqedoni, vijojne polemikat per kishen ortodokse

Shqiptaret e Maqedonise, te mbeshtetur nga levizja “Zgjohu” dhe Shoqata e historianeve shqiptare vazhdojne te kundershtojne vendimin e qeverise per ndertimin e nje kishe ne vendin ku ngrihet shtepia e Nene Terezes. Aktivistet e levizjes “Zgjohu” deklarojne se kis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.472Z

Poezia e veres afron Italine me Shqiperine

Ne vazhdim te aktiviteve te nisura nga Ambasada Italiane eshte organizuar ai me titull “Poezia e veres”. Ky aktivitet kulturor, tregtar e promocional synon te favorizoje shkembimin e pervojave dhe njohjeve mbi prodhimin dhe degustimin e veres nepermjet workshop-eve, qe do te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.257Z

Madonna do të martohet në Rusi?

Londër, 19 gusht – Madonna do të martohet me të dashurin e saj, Jesus Luz, ndërsa martesa do të bëhet në Rusi. Megjithëse këngëtarja pati deklaruar se më shumë do të preferonte “të goditej nga treni sesa të martohet përsëri”, duket se megjithatë ka rënë dakord p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama