Rezultate te kerkimit per termin: +Konstatimi

Total: 2114
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.549Z

Konstatimi i juristëve/Presidenti ka shkelur Kushtetutën

Ish-anëtari i Kushtetueses, Halil KopaniIsh-anëtari i Gjykatës Kushtetuese Halil Kopani thotë se mos emërimi ende i kreut të ri të Gjykatës Kushtetuese, pas përfundimit të mandatit 3-vjeçar nuk gjen mbështetje në dispozitat e ligjit themelor. Një logjikë juridike kjo, që sipas tij, t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.722Z

Turizëm, konstatimi i italianëve: Çfarë na mban larg

Çmimet e larta të biletave të fluturimeve janë vetëm një nga arsyet që mbajnë larg Italisë turistët shqiptarë, duke bërë që shifrat të mos jenë në nivelet e duhura.  Nga anketimet e realizuara në disa agjenci turistike që ofrojnë udhëtime në Itali rezulton se ka një interes n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.468Z

Rriten 15.8 % cmimet e banesave, konstatimi nga Banka e Shqipërisë

TIRANE- çmimi i apartamenteve vazhdon të pësojë rritje në vendin tonë, edhe pse sektori i ndërtimit ndodhet në krizë, ashtu siç deklarojnë edhe vetë ndërtuesit. Ky fakt është evidentuar në raportin e fundit të Bankës së Shqipërisë. Sipas të dhënave të institucionit mbikëqyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.732Z

Konstatimi i Bankës së Shqipërisë: Shqiptarët po heqin depozitat nga bankat

Tiranë, 11 qershor NOA - Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë mori në shqyrtim gjendjen e sistemit bankar në fund të tremujorit të parë të vitit 2009 dhe ka konstatuar vazhdim të dukurisë së heqjes së kursimeve të shqiptarëve nga bankat e nivelit të dytë. "Fenomeni i t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.720Z

Emigrantët në Greqi, jetë qeni, konstatimi në raportin e Human Right Watch

“E goditur nga kriza, Greqia po drejton urrejtjen kundër të huajve. Kjo është diçka që Evropa nuk duhet ta lejojë”, shkruan në një raport të zgjeruar, Hugh Williamson – drejtori i Organizatës Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut, Human Right Watch. Williamson, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.537Z

Sarandë, punimet në rrugë shembin murin antik të Finiqit

Punimet për ndërtimin e rrugës lidhëse mes kryqëzimit të fshatit Finiq me rrugën kryesore janë bërë shkak i shembjes së murit të Finiqit. Ngjarja ka ndodhur para disa javësh por konstatimi është bërë nga një ekspeditë shqiptaro-greke. SARANDE- Shembet muri antik i Finiqit. Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.675Z

Dobjani:

Konstatimi mberrin ne tavolinat e ministrit te Shendetesise dhe atij te Drejtesise Laureta Rry

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama