Rezultate te kerkimit per termin: +Konstatoj

Meta: total 1000 / total_found 1694 / time 0.001 / keyword[0] konstatoj / docs[0] 1694 / hits[0] 1825 /
UFO-t, 70 vjet më parë u shfaqën disqet fluturuese
  • 2017-06-24

UFO-t, 70 vjet më parë u shfaqën disqet fluturuese

Piloti amerikan Keneth Arnold, në 24 qershor 1947, pohoi se kishte parë 9 objekte të ndritshme, por jo të identifikuara gjatë një udhëtimi me avion. Që nga ajo ditë nisi miti i jashtëtokësorëve Nëntë pika të ndritshme në qiell: ky është tregimi i asaj që ka parë në 24 qershor 19

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri
  • 2017-06-22

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri

Deputeti i Bundestagut, Thorsten Frei pret që zgjedhjet në Shqipëri të kalojnë më mirë se zgjedhjet e fundit. Për qeverinë Rama ai bën një bilanc të përzier. Për Kosovën ai sheh formim të vështirë të qeverisë. DW: Siç e dini, të dielën në Shqipëri do të zhvillohen zgjedhje

No Pic available
  • 2017-06-12

Oketa: I gjithë procesi zgjedhor administrohet në mënyrë politike

Kryesuesi i listës për Tiranën nga Fryma e Re Demokratike, Gazmend Oketa tha se procesi zgjedhor është i administruar nga politika. Në një intervistë për Ora News ai shprehur shqetësim për faktin që momentalisht qeveria përbëhet nga 4 forca politike, PS, PD, LSI dhe PDIU. Duke u ndalur

No Pic available
  • 2017-06-05

Deputetja e LSI i kthehet Nikollës: Unë nuk jam moj vajzë

Ish-ministrja e Arsimit Lindita Nikolla dhe deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj janë përplasur në distancë për reformën në arsim. Pas reagimit të sotëm të Nikollës, deputetja Mehmetaj i ka kthyer përgjigje duke i thënë se ish ministrja ende nuk e kupton ligjin për arsimin e lartë dhe pas

No Pic available
  • 2017-06-05

Mehmetaj i kthehet Nikollës: Unë sjam moj vajzë. Përgjigjet ish-ministrja

Ish-ministrja e Arsimit Lindita Nikolla dhe deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj janë përplasur në distancë për reformën në arsim. Pas reagimit të sotëm të Nikollës, deputetja Mehmetaj i ka kthyer përgjigje duke i thënë se ish ministrja ende nuk e kupton ligjin për arsimin e lartë dhe pas

Arsimi, Nikolla dhe deputetja e LSI-së polemizojnë në rrjetet sociale
  • 2017-06-05

Arsimi, Nikolla dhe deputetja e LSI-së polemizojnë në rrjetet sociale

Ish-ministrja e Arsimit dhe e Sportit, e zëvendësuar tashmë nga një minstër teknik i propozuar nga PD, ka reaguar pas deklaratave të deputetes së LSI Kejdi Mehmetajt, e cila fliste për dështime në arsim. Ajo i rendit disa pyetje Kejdit teksa ndër të tjera shkruan: Ti je një vajzë e re,

Frederic Miterrand: Si e njoh Edi Ramën
  • 2017-05-29

Frederic Miterrand: Si e njoh Edi Ramën

Alda Bardhyli, Belina Budini Mitterrand i cili ka mbajtur detyrën e ministrit të Kulturës dhe Komunikimit nga vitit 2009-2012 është gjithashtu nipi i ish-presidentit francez François Mitterrand. Ai njihet gjithashtu si gazetar dhe shkrimtar në Francë dhe gjatë punës së tij si gazetar ka b