Rezultate te kerkimit per termin: +Konsullore

Total: 1285
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.943Z

Fillojnë shërbimet konsullore

Konsullatat e Republikës së Kosovës kanë filluar nga dita e martë të ofrojnë shërbime konsullore për bashkatdhetarët që jetojnë në vendet ku ekzistojnë përfaqësitë e shtetit të ri. Shërbimet që do të ofrohen në këtë faze janë aplikimi për pasaporta, shërbime për fitimin d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.552Z

Emigrantet, veprimet konsullore vetem me poste

Emigrantet shqiptare tani mund t‘i kryejne te gjitha sherbimet konsullore vetem nepermjet postes. Ministria e Jashtme ka vendosur nje mase lehtesimi per te gjithe shtetasit shqiptare qe jetojne jashte vendit dhe qe kane nevoje per dokumente te karakterit konsullor, apo legalizime per ceshtje t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.545Z

MJ riorganizon veprimet konsullore

Nga data 26 janar e ketij viti, emigrantet shqiptare do te marrin sherbimet konsullore dhe do te paguajne per to vetem nepermjet sherbimit postar. Ministria e Jashtme ka urdheruar te gjitha ambasadat dhe perfaqesite tona ne bote te nisin zbatimin e ketij urdhri. Kjo mase thuhet ne njoftimin e minist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.520Z

Kosova, sherbimet konsullore, vitin e ardhshem

Sherbimet konsullore te Kosoves ne vendet perendimore do te behen funksionale ne tremujorin e pare te vitit te ardhshem. Lajmin e bejne te ditur mediat kosovare, sipas te cilave dy ligjet kryesore te diplomacise se Prishtines, ai per sherbime konsullore dhe ai i misioneve diplomatike, do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.331Z

Qeveria e kalon zyrën konsullore pranë OKB-së

VENDIMI Në mbledhjen e djeshme, Këshilli i Ministrave vendosi mbylljen e Konsullatës së Përgjithshme të Shqipërisë në Nju Jork dhe hapjen e zyrës konsullore pranë misionit të përhershëm të vendit tonë pranë Organizatës së Kombeve të Bashkuara, po në Nju Jork të Shteteve të Bas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.542Z

Ministria e Jashtme:Shërbimet konsullore vetëm nëpërmjet postës

Ministria e Jashtme në një deklaratë thotë se që prej 26 janarit 2008, shtetasit shqiptar që jetojnë jashtë vendit do të kryejnë shërbimet konsullore vetëm nëpërmjet shërbimit postar. Po ashtu kjo ministri ka urdhëruar të gjitha përfaqësitë shqiptare jashtë vendit, ambasadat dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.557Z

Emigrantët, tani veprimet konsullore vetëm me postë

Të gjithë emigrantët shqiptarë tani mund t‘i kryejnë të gjitha shërbimet konsullore vetëm nëpërmjet postës. Ministria e Jashtme ka vendosur dje një masë lehtësimi për të gjithë shtetasit shqiptarë që jetojnë jashtë vendit dhe që kanë nevojë për dokumente të karakterit kon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama