Rezultate te kerkimit per termin: +Konsultimi

Meta: total 1000 / total_found 1630 / time 0.001 / keyword[0] konsultimi / docs[0] 1630 / hits[0] 1856 /
Njeriu më i besuar i Metës tradhton, pranon mandatin e deputetit
  • 2019-03-12

Njeriu më i besuar i Metës tradhton, pranon mandatin e deputetit

???????????????????????????????????? Ralf Gjoni pritet që të jetë pjesë e Parlamentit të Shqipërisë, pasi ai ka pranuar mandatin e deputetit. Në një reagim në Facebook, ai thotë se ka pranuar mandatin për t’i shërbyer axhendës euro-atlantike të vendit, duke theksuar se dëshiron

Avioni i rrëzuar në Etiopi, Kina pezullon përdorimin e Boeing 737
  • 2019-03-11

Avioni i rrëzuar në Etiopi, Kina pezullon përdorimin e Boeing 737

Linjat ajrore kineze janë urdhëruar të pezullojnë përdorimin e Boeing 737 Max pas incidentit të së dielës që përfshiu një model të Airlines Ethiopian me vdekjen e 157 personave. Kjo është raportuar nga revista financiare Caijing, duke cituar burime pranë dosjeve në lëvizje të Admin

A do të rritet çmimi i ujit? Qeveria merr vendimin
  • 2019-02-24

A do të rritet çmimi i ujit? Qeveria merr vendimin

Çmimi i ujit për qytetarët nuk do të ndryshojë në asnjë nga bashkitë qe rritjen e fundit e kane bere pas reformës territoriale. Asnjë nga bashkitë që ka korrektuyar cmimin vitet e fundit nuk ka bërë aplikimi për rritje të çmimit të ujit, tha Antin Bonati. Në raportin e vitit 201

Vettingu i pedagogëve, sa do jenë gjobat për plagjiaturën e titujve!
  • 2019-01-02

Vettingu i pedagogëve, sa do jenë gjobat për plagjiaturën e titujve!

Protesta e studentëve largoi Lindita Nikollën nga drejtimi i dikasterit të Arsimit. Ndonëse u shkarkua pa vullnetin e saj, Lindita Nikolla hartoi projektligjin e fundit si ministre, duke përmbushur edhe një nga kërkesat e studentëve, vettingun e Pedagogëve dhe gradave shkencore. Bëhet fj

No Pic available
  • 2018-12-27

Antishpifja me gjoba të majme për mediat, qeveria: Huazim i modelit kroat

Dy muaj më parë, zyrtarë të lartë të shtetit folën për një paketë antishpifje që do të ndëshkonte deklaratat e pavërteta të politikanëve dhe raportimet fake neës. Sot, ne kemi vetëm një draft të hartuar nga Këshilli i Ministrave, që merr përsipër kontrollimin e portaleve. Më

Kotzias: Ushtria greke refuzon të njohë kufirin me Shqipërinë (VIDEO)
  • 2018-11-14

Kotzias: Ushtria greke refuzon të njohë kufirin me Shqipërinë (VIDEO)

Ai u dorëhoq në një moment kyç në marrëdhëniet Shqipëri-Greqi dhe menjëherë pas largimit të tij qetësia bilaterale u kris pas tensioneve që prodhoi vrasja e minoritarit grek Konstandinos Kaçifas në shkëmbimin e zjarrit me forcat RENEA. Por ashtu siç zakoni e do, Nikos Kotzias, ish-

Protesta e banorëve te Unaza e Re, Meta: Të gjendet zgjidhje me dialog
  • 2018-11-14

Protesta e banorëve te Unaza e Re, Meta: Të gjendet zgjidhje me dialog

Protestat e banorëve të Astirit që kundërshtojnë shembjen e banesave të tyre, të cilat ndodhen sipas ARRSH në gjurmën e Unazës së Madhe kanë marrë edhe vëmendjen e Presidentit Ilir Meta. Në një njoftim për mediat Presidenca thekson se Meta po ndjek me shqetësim dhe vëmendje situat