Rezultate te kerkimit per termin: +Konsumatorit

Meta: total 1000 / total_found 4344 / time 0.002 / keyword[0] konsumatorit / docs[0] 4344 / hits[0] 6679 /
Tregu i sigurimeve të automjeteve, KLSH: Ka tiparet e një oligopoli
  • 2019-02-19

Tregu i sigurimeve të automjeteve, KLSH: Ka tiparet e një oligopoli

Prej rreth dy vitesh ka një qëndrueshmëri lidhur me primet e sigurimit për mjetet motorike por këto prime pak ndryshim kanë nga kompania në kompani edhe pse numërohen më shumë se 10 të tilla në treg. Më herët tipikja e këtij tregu ishte lëvizja e njëkohshme e primeve dhe me të një

No Pic available
  • 2019-01-29

Banane të prishura nga Costa Rika, AKU merr masa

AKU bllokon dhe kthen në origjinë 41.7 ton banane të ardhur nga Costa Rika Shkak, produkti rezultoi me probleme për konsum njerëzor produkti i prishur. Menjëherë nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit u bë bllokimi i ngarkesës me sasi 41.7 ton duke u  bazuar legjislacionit në fuqi, gjithash

No Pic available
  • 2018-12-23

Tregu i gjelave në Baldushk, Veliaj: Blini shqip! Ndihmoni ekonominë lokale

Tregu i shpendëve të gjalla në kryeqytet është kthyer në një traditë për festat e fundvitit. Për të tretin vit, Bashkia e Tiranës ka ngritur në Baldushk një treg tërësisht të ri, i konceptuar në mënyrë që tregtarët të kenë mundësi të reklamojnë dhe të tregtojnë gjelat e

No Pic available
  • 2018-11-11

Anëtarësimi në BE, nis screening për drejtësinë dhe luftën ndaj krimit

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka ftuar subjektet e interesuara për të paraqitur komentet e tyre, mbi projektvendimin e Qeverisë për krijimin dhe funksionimin e strukturës shtetërore, përgjegjëse për zhvillimin e negociatave të anëtarësimit mes Shqipërisë dhe Bashkimit Eu

Delegacioni i Parlamentit Gjerman, mbështetje për zbatimin e reformës në drejtësi
  • 2018-11-01

Delegacioni i Parlamentit Gjerman, mbështetje për zbatimin e reformës në drejtësi

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka pritur në një takim anëtarët e Komisionit për Çështjet Ligjore dhe të Konsumatorit në parlamentin gjerman. Delegacioni i kryesuar nga kryetari i këtij Komisioni z. Stephan Brandner, përbëhej nga përfaqësues të të gjithë spektrit politik t

Peleshi: Ushqim të kontrolluar brenda shkollave
  • 2018-10-16

Peleshi: Ushqim të kontrolluar brenda shkollave

Vakti ushqimor, nëpër shkolla nuk duhet të jetë më një vakt që sigurohet nga ambulantët e pakontrolluar, por do të hapen kantinat ushqimore me ushqim të kontrolluar dhe me menu enkas për ta”. Kjo ka qënë sinteza e inspektimit të ministrit të Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Nik

Britania drejt izolimit, trenat Eurostar mund të pezullohen pas Brexit
  • 2018-10-13

Britania drejt izolimit, trenat Eurostar mund të pezullohen pas Brexit

Shërbimet e trenave Eurostar nga Britania e Madhe për në Evropë mund të ndalen së funksionuari në rast të një Brexit “pa marrëveshje” duke futur në kolaps të gjithë sektorin e transportit të udhëtarëve dhe mallrave për mbretërinë, me britanikët që janë shokuar pasi