Rezultate te kerkimit per termin: +Kontakte

Meta: total 1000 / total_found 7416 / time 0.017 / keyword[0] kontakte / docs[0] 7416 / hits[0] 8471 /
Rinasi/ Konflikti i ashpër mes qeverisë dhe kompanisë: Koncesionari të kthejë fitimet e tepërta
  • 2019-04-11

Rinasi/ Konflikti i ashpër mes qeverisë dhe kompanisë: Koncesionari të kthejë fitimet e tepërta

Përplasja për cenimi i sigurisë në aeroportin e Rinasit nuk është konflikti i vetëm që qeveria ka me kompaninë koncesionare Tirana International airport. Paralelisht mes palëve ka shpërthyer edhe një konflikt i ashpër financiar, që lidhet me rezultatet e auditimit të koncesionit. Në

Drogë e klandestinë, 18 të arrestuar. Si i nxori shqiptarja në Londër zbuluar dy bandat?
  • 2019-04-08

Drogë e klandestinë, 18 të arrestuar. Si i nxori shqiptarja në Londër zbuluar dy bandat?

Dy grupe shqiptare, të organizuara në trafikun e narkotikëve dhe qenieve njerëzore drejt Anglisë janë shkatërruar në Itali. Të dyja organizatat kriminale ishin të lidhura me njëra-tjetrën, pasi kishin ngritur një “urë” lidhëse mes Italisë dhe Anglisë për të lejuar qyte

No Pic available
  • 2019-04-02

Enrico Cuccia, mendja financës italiane me origjinë shqiptare

Lindi në Romë më 24 nëntor 1907 nga prindër siçilianë. Familja e të atit ishte me origjinë arbëreshe nga Ora e Shqiptarëve dhe Mexojuzoja. Pas diplomimit në drejtësi hyn në Iri, i dislokuar pranë selisë së Londrës. Detyra e parë me rëndësi është në Bankën e Italisë (marrja

Para ruse për ARMO-n?!
  • 2019-03-29

Para ruse për ARMO-n?!

Në tetor të vitit 2016, Drejtoria e Parandalimit të Pastrimit të Parave bllokoi një transfertë të dyshimtë prej 13 milionë eurosh nga firma Gunvor, për kompaninë Tosk Energji. Gunvor, në atë kohë figuronte në listën e zezë në SHBA, pasi dyshohej se një pjesë e aksioneve zotëroh

Plan për sulm terrorist, Gjermania arreston 11 persona
  • 2019-03-23

Plan për sulm terrorist, Gjermania arreston 11 persona

Autoritetet në Gjermani kanë arrestuar njëmbëdhjetë persona pas dyshimeve për planifikimin të sulmit terrorist islamik. Këta persona kishin planifikuar të vrasin sa më shumë jobesimtarë duke përdorur një veturë dhe armë, thanë autoritetet. Një 21-vjeçar nga Offenbach afër Frankfu

Miqësorja me Danimarkën, Challandes: E nisim nga zeroja!
  • 2019-03-18

Miqësorja me Danimarkën, Challandes: E nisim nga zeroja!

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, doli në konferencë për shtyp para ndeshjes miqësore me Danimarkën, të cilën e konsideron testin ideal për të kuptusr më mirë gjendjen ku ndodhet ekipi para eliminatores me Bullgarinë. Jam i lumtur që jam këtu dhe me skuadrën

A ka marrë Panucci ofertë nga Roma? Kjo është përgjigjja
  • 2019-03-17

A ka marrë Panucci ofertë nga Roma? Kjo është përgjigjja

Christiano Panucci ka shkuar kureshtjen për zërat se klubi i Romës i kishte bërë ofertë.  Në konferencën e sotme ai tha se nuk ka marrë ndonjë ofertë nga Roma. Nëse kjo do të kishte ndodhur, padyshim që do ishte pohuar nga ana e tij. Nuk më njihni akoma mirë. Unë nuk e di se çfar