Rezultate te kerkimit per termin: +Kontaktit

Meta: total 1000 / total_found 2767 / time 0.001 / keyword[0] kontaktit / docs[0] 2767 / hits[0] 3377 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Siguri maksimale në burgje për ditën e zgjedhjeve

Ministri i Drejtësisë Gazment Bardhi, ka udhëzuar sot një Plan të Veçantë Masash për të garantuar një proces normal dhe demokratik votimi në të gjitha Institucionet e Ekzekutimit të Vendimeve Penale. Në njoftimin e ministrisë së Drejtësisë thuhet se “Shërbimi i Kontrollit t

Itali, bie helikopteri ushtarak, shpëtojnë 5 polakë e 1 francez
  • 2017-06-23

Itali, bie helikopteri ushtarak, shpëtojnë 5 polakë e 1 francez

Një helikopter ushtarak i ushtrisë polake i impenjuar në një stërvitje, është rrëzuar në një fushë në Massangazo, në provincën e Padovës. Pasagjerët, pesë ushtarakë polakë dhe një francez, kanë shpëtuar, edhe pse nuk ka informacione mbi shkallën e dëmtimit që kanë pësuar.

Padova, helikopteri ushtarak me 6 pasagjerë në bord shpërthen në flakë
  • 2017-06-22

Padova, helikopteri ushtarak me 6 pasagjerë në bord shpërthen në flakë

Një helikopter ushtarak polak shpërtheu sot në flakë, ndërsa kryente stërvitje ushtarake. Ngjarja ka ndodhur në Massanzago, në provincën e Padovës. Pasagjerët, pesë ushtarë polakë dhe një francez, u shpëtuan. Mediat italiane rapotojnë se nuk ka informacion mbi gjendjen shëndetësor

Balena blu loja e rrezikshme për fëmijët edhe në Gjirokastër
  • 2017-06-13

Balena blu loja e rrezikshme për fëmijët edhe në Gjirokastër

Loja vrasëse Balena Blu po gjen shtrirje të gjerë gjeografike edhe në Shqipëri. E ndërsa mendohet se më të rrezikuar janë fëmijët e zonave urbane, në Gjirokastër ka ndodhur krejt e kundërta. Një 12 vjecare, banore në një prej zonave rurale të qytetit ka rënë pre e kësaj loje. Ka

Milani zyrtarizon Andre Silvan: Frymëzohem nga CR7!
  • 2017-06-12

Milani zyrtarizon Andre Silvan: Frymëzohem nga CR7!

Punë e kryer, tashmë është fakt dhe zyrtar! Andre Silva është një sulmues i ri i Milan. Marrëveshje e mbyllur me sukses për portugezin, që mbërrin për të përforcuar repartin ofensiv të skuadrës së drejtuar nga trajneri Vincenzo Montella. Për kuqezinjtë ky është një tjetër afri

No Pic available
  • 2017-06-05

Putin mohon: Nuk kam folur me Michael Flyn

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka mohuar edhe njëherë spekulimet se ai ka patur kontakte me ish-këshilltarin e Presidentit Donald Trump për Sigurinë Kombëtare, Michael Flyn, duke u shprehur se ndonëse kishin qënë të ulur në një tavolinë gjatë një eventi të zhvilluar dy vite m

Task Forcë për monitorimin e administratës në fushatë, masat
  • 2017-06-02

Task Forcë për monitorimin e administratës në fushatë, masat

Qeveria ka krijuar një taks forcë për monitorimin e veprimtarisë së administratës gjatë fushatës zgjedhore. Në një vendim të publikuar në faqen e Kryeministrisë, thuhet se Taksa Forca në fjalë krijohet me qëllim nxitjen e paanshmërisë dhe trajtimit të barabartë të kandidatëve e