Rezultate te kerkimit per termin: +Kontaktit

Total: 2854
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.769Z

Fryhet portofoli i oficerëve të kontaktit

Qeveria miraton përballimin e shpenzimeve të punonjësve shqiptarë që shërbejnë si oficerë kontakti pranë ministrive të Brendshme të shteteve të ndryshme, të atashuar në përfaqësitë diplomatike të Shqipërisë. Ministria e Brendshme, brenda fondeve buxhetore vjetore, të miratuara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.760Z

Emërohen oficerët e kontaktit në Romë dhe Lion

Ervin Premçi transferohet nga Bari pranë Interpolit në Lion, ndërsa Dritan Berisha dërgohet me detyrë në Itali Pas lëvizjes së oficerit të kontaktit në Kosovë, ndryshime të tjera kanë pasuar në Itali dhe në Francë. Dy oficerë policie janë emëruar në postet e oficerit të kontak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.865Z

Oficerët e kontaktit tani me pagat e këshilltarit

Autori i Lajmit: red.Këshilli i Ministrave ka përcaktuar dje dhe pagat dhe shtesat mbi pagë për punonjësit shqiptarë për kohën, që shërbejnë si oficerë kontakti, pranë ministrive të Brendshme homologe të shteteve të ndryshme, të atashuar në përfaqësitë diplomatike të Republikë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.967Z

Rusia kritikon Grupin e Kontaktit për Libinë

Rusia është e pakënaqur me faktin se “Grupi i Kontaktit për Libinë”, po merr rolin drejtues në kurriz të Këshillit të Sigurimit. Sergei Lavrov tha se grupi i vetëkrijuar po përpiqet të marrë rolin udhëheqës "

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.729Z

Hyn për të grabitur, vdes pas kontaktit me korentin

Policia e Qarkut të Elbasanit bëri sot të ditur se në ambientet e ish-kombinatit metalurgjik është gjetur i pajetë i karbonizuar i nje te riu. 27 vjecari kishte tentuar te grabiste por gjeti vdekjen pas kontaktit me korentin ELBASAN-Një 27 vjecar ka gjetur vdekjen tek ish-kombinati meta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.258Z

Libia grupi i kontaktit Gaddafi ik

Grupi i kontaktit, i formuar posacërisht për situatën në Libi, i ka bërë thirrje kolonelit Muammar Gaddafi që të tërhiqet nga pozita e tij si lider i vendit. Grupi ka dalë me qëndrimin se prania e kolonelit kërcënon cdo mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.866Z

Pagat ; Rriten pagat e oficerëve të kontaktit të Ministrisë së Brendshme

Oficerët e kontaktit, për kohën që shërbejnë pranë Ministrive të Brendshme homologe të shteteve të ndryshme, përfitojnë edhe kompensim për koston e jetesës si më poshtë: 300 euro për vendet e grupit të parë, 260 euro për vendet e grupit të dytë, 230 euro për vendet e grupit t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama