Rezultate te kerkimit per termin: +Kontrata

Meta: total 1000 / total_found 14032 / time 0.006 / keyword[0] kontrata / docs[0] 14032 / hits[0] 20150 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Nëse Rama merr timonin edhe 4 vite të tjera do të jetë më skëterrë

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Deputetët do zgjidhen në 2 vjet, PS vagon për skrap. Akuza Ahmetajt

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Arena” në Ora News për të treguar programin e tij ekonomik por dhe koalicionet paszgjedhore, ndonëse shprehet i bindur se do të fitojë mbi 72 mandatet për të qeverisur i vetëm.  Duke folur për listat

No Pic available
  • 2017-06-19

Arsimi parauniversitar, 30 mijë mësues pa kontratë kolektive

Mbi 30 mijë mësues që japin mësim në shkollat e arsimit parauniversitar, që prej datës 31 maj janë pa kontratë koletive pune. Sindikata e Pavarur e Arsimit bën të ditur se i është drejtuar që më 16 mars Ministrisë së Arsimit për këtë çështje, por nuk ka marrë asnjë përgjigje

No Pic available
  • 2017-06-19

Firmosja e tenderit, procedurat u kryen nga Klosi dhe Xhaçka

Procedurat për tenderin e rikonstruksionit të shtëpisë së të moshuarve në Shkodër ishin firmosur nga Ministri Klosi dhe hapja e ofertave nga Ministrja Xhaçka. Ky është sqarimi zyrtar i Ministrisë së Mirëqenies Sociale dhe Rinisë për firmosjen e kontratës me subjektin fitues për rik

No Pic available
  • 2017-06-18

Eco Tirana shtrin aktivitetin e saj edhe në qytete të tjera të Shqipërisë

Pas miratimit të vendimit në Këshillin Bashkiak, që i jep mundësi Eco Tiranës të zhvillojë aktivitetin e saj edhe me shoqëri të tjera tregtare, kompania publike italo-shqiptare ka ambicien të operojë edhe në qytetet të tjera të vendit. Administratori i “Eco Tirana”, Diego