Rezultate te kerkimit per termin: +Kontribuo

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] kontribuo / docs[0] 7 / hits[0] 10 /
No Pic available
  • 2017-04-11

Kontribuo edhe ti, merr jetë nisma për mbrojtjen e mjedisit

Në Elbasan, ka marrë jetë projekti për ruajtjen e mjedisit “Kontribuo edhe ti”. Nën këtë moto Njësia Administrative e Papërit e mbështetuar nga bashkia e Elbasanit, synojnë reduktimin e hedhjes së mbetjeve plastike dhe urbane në lumin Shkumbin, si edhe sensibilizimin e qytet

Me fermerët për paketën më të madhe të financimit në bujqësi
  • 2016-09-02

Me fermerët për paketën më të madhe të financimit në bujqësi

Biseda e Kryeministrit Edi Rama me banorë e fermerë në Zharrëz: Kryetarja e Bashkisë Patos: Zoti Kryeministër faleminderit që keni pranuar të jeni sëbashku me ne, sot këtu. Unë do të dëshiroja që në emrin tuaj që të falenderoj Kryeministrin që zgjodhi Patosin dhe njësinë admini

Rimëkëmbje energjetike përmes investimeve dhe modernizimit
  • 2015-02-11

Rimëkëmbje energjetike përmes investimeve dhe modernizimit

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në takimin e organizuar nga Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, "Rimëkëmbja energjetike": Sot është dita për të ndarë disa arritje, disa shqetësime dhe disa objektiva me të gjithë ju por mbi të gjitha, me qytetarët që na dëgjojnë, me ko

S’shkohet në Evropë me parulla
  • 2012-05-08

S’shkohet në Evropë me parulla

Që nga mëngjesi aktivistë të Lëvizjes rinore “Rilindja” me motin “Kontribuo edhe ti ”, kanë filluar një aktivitet humanitar për t’i ndihmuar fëmijët e SOS fshatit me disa materiale shkollore. Ky aktivitet simbolik, sipas tyre, është organizuar me rastin e Ditës

Kujtohet ne Tirane Dita Kombetare e Rinise
  • 2011-12-08

Kujtohet ne Tirane Dita Kombetare e Rinise

Përkujtimi i lëvizjeve studentore të 8 Dhjetorit 1990, të cilat sollën dhe ndryshimin e sistemit, është kthyer në një ditë vlerësimi për rininë dhe rolin e saj në zhvillimin e kombit. Në Pallatin e Kongreseve, K&e

Stefan Fyle apel opozitës shqiptare: Kontribuo në parlament për 12 rekomandimet, Shqipëria duhet të marrë statusin e vendit kandidat
  • 2011-07-11

Stefan Fyle apel opozitës shqiptare: Kontribuo në parlament për 12 rekomandimet, Shqipëria duhet të marrë statusin e vendit kandidat

11-07-2011 / Gazeta 55 Komisioneri Evropian për Zgjerim dhe Politikën e Fqinjësisë, Stefan Fule në një intervistë dhënë për “Prague Post” në Pragë të Çekisë, deklaron edhe njëherë se Bashkimi Evr

No Pic available
  • 2010-06-03

Pëllumbi: Rama jo kandidat për bashkinë,të merret me PS-në

Alfred PezaProfesori i socialistëve, Servet Pëllumbi, i ftuar në emisionin “Ora e intervistës” në Ora News me gazetarin Alfred Peza, tha se Edi Rama nuk duhet të rikandidojë për Bashkinë e Tiranës në 2011, por të merret me punët e partisë që ta sjellë atë në pushtet. Du