Rezultate te kerkimit per termin: +Kontrollet

Total: 7942
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.304Z

Durres, shtohen kontrollet policore

Pak ore pas aksidenteve me 7 te vdekur ne autostraden Tirane-Durres jane shfaqur forca te shtuara te policise rrugore te mbeshtetura edhe nga policia e rendit. Nje dite me pare drejtori i policise se Durresit Ilia Nasi njoftoi nisjen e sherbimeve 24 ore per te penguara aksidentet ne rru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.701Z

Kukës, AKU shton kontrollet në subjektet tregtare

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në Kukës ka nisur kontrollet në të gjitha subjektet tregtare për të evituar tregtimin e ushqimeve, që i kanë kaluar afatet e skadencës. Sipas inspektorëve të AKU-së kontrollet po ushtrohen kryesisht në supermarkete dhe dyqanet e mishit, pasi gjatë këtyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.255Z

AKU rrit kontrollet

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit tha se ka rritur kontrollet dhe inspektimet gjatë stinës së verës. Në fokus sipas drejtorit Genc Juka, kanë qënë stabilitetet e prodhimit, manipulimit dhe tregtimit të produkteve ushqimore, magazinat, supe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.245Z

SHBA-ja zbut kontrollet në aeroporte

10 vjet pas sulmeve ndaj Word Trade Center, SHBA-ja me shumë kujdes ka filluar të zbut kontrollet në aeroporte. Këto lehtësime fillimisht vlejnë në katër aeroporte, ndër to edhe në Chicago dhe Denver.Atentatorët e 11 shtatorit 2001 rrëmbyen aeroplanët e udhëtarëve dhe i përdorën ato

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.803Z

Temp e larta, Min. Bujqësisë shton kontrollet

Ministria e Bujqësisë nis kontrollet në të gjitha baret dhe restorantet në zonat turistike, me qëllim shmangien e helmimeve, për shkak të rritjes së temperaturave. Vëmendje do u kushtohet produkteve sensitive. TIRANE- Rritja e temperaturave shton rrezikun e helmimeve nga ushqimet, ve&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.958Z

Policia: Do vazhdojmë kontrollet për makinat

Drejtoria e Policisë së Qarkut Tiranë, do të vazhdojë kontrollet edhe në ditët në vijim, ndaj atyre drejtuesve të mjeteve, të cilët janë debitor në shlyerjen e detyrimeve të tyre. Kështu është shprehur Drejtoria e Policisë së Qarkut Tiranë në një deklaratë për shtyp ku thekso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.041Z

'> Kontrollet e EULEX ne Kosove

Kontrollet e misionit EULEX, ne kuadër te luftës kundër korrupsionit, vazhdojnë. Zyrtare te EULEX-it kane konfirmuar për mediet kosovare, se policia është duke kryer kontrolle ne tete institucione te ndryshme te vendit, tre nga te cilat ne Prishtinë dhe pese ne Peje. Nder institucionet me t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama