Rezultate te kerkimit per termin: +Kontrolli +Teknik +Periodik

Meta: total 28 / total_found 28 / time 0.001 / keyword[0] kontrolli / docs[0] 21700 / hits[0] 27136 / keyword[1] teknik / docs[1] 22904 / hits[1] 30977 / keyword[2] periodik / docs[2] 1275 / hits[2] 1581 /
Draft/kontrata e re për furnizimin me energji, OSHEE nuk do të jetë furnizuesi i vetëm
  • 2016-05-10

Draft/kontrata e re për furnizimin me energji, OSHEE nuk do të jetë furnizuesi i vetëm

Enti Rregullator i Energjisë ka bërë gati draft/kontratën e re të furnizimit me energji elektrike të klientëve fundore. Kamatvonesa ka ngelur e pandryshuar duke mbetur në 0.1% për çdo ditë vonesë dhe por jo më shumë se vlera totale e vetë faturës. Ja të gjitha rregullat si do t

Kemi humbur betejen ne luften per jeten
  • 2014-08-22

Kemi humbur betejen ne luften per jeten

Nga Ndue Dedaj - Të përfshirë nga skandalet e drogës, vjedhjes së thesarit, diplomave false, favoreve seksuale të zyrtarëve, aferave të njerëzve të pushtetit, të Drejtësisë e të tjerë kemi humbur shqisën e ndjeshmër

Ndotja e ajrit nga automjetet
  • 2014-04-06

Ndotja e ajrit nga automjetet

A mund te ndodhe qe ne nje vend te BE nje automjet i tille te lejohet ne qarkullim Absolutisht jo pasi ligjet europiane parashikojne se nje makine qe ndot ajrin ne kete menyre nuk duhet te kaloje testin e kontrollit teknik 7 nga 29 normat e vendosura ne direktiven e vitit 2009 te BE per kontrollin t

No Pic available
  • 2014-02-14

Drejtuesit e furgonëve vijojnë protestat: Nuk ndalemi deri në plotësimin e kërkesave

KORCE - Protestat disaditore të nisura pas urdhrit që nuk lejon furgonët të marrin pasagjerë në kthim, kanë vijuar edhe sot nga pronarët dhe shoferët e furgonëve taksi. Të indinjuar me urdhrin, drejtuesit e furgonëve 8+1, protestuan në disa rrethe të vendit duke kërcënuar se ditët n

Nëse do na dëgjoni, fatalitetet në rrugë do të minimizohen
  • 2013-11-22

Nëse do na dëgjoni, fatalitetet në rrugë do të minimizohen

Nga Dedë Shkurti   Në vëmendje të: Kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, zotit Ilir META, Kryeministrit të Shqipërisë, zotit Edi RAMA,   Me cilësinë e një qytetari të përgjegjshëm të kësaj Shqipërie të përbashkët, si inxhinier transporti dhe i industrisë automotiv

No Pic available
  • 2013-08-28

Kontrolli teknik i makinaveQeveria Berisha rrit tarifat

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items : 1, direction : "down", auto : { easing : "elastic",

Kontrolli i kasave një herë  në vit, vendoset çmim tavan
  • 2012-09-06

Kontrolli i kasave një herë në vit, vendoset çmim tavan

Ministri i Financave, Bode Qeveria ka vendosur të ulë koston e mirëmbajtjes së pajisjes fiskale që përdorin sot bizneset. Përmes një vendimi të miratuar dje, u bë ndryshimi i radhës ku kontrolli i pajisjeve nga dy herë në vit, që është aktualisht, do të bëhet vetëm një herë në