Rezultate te kerkimit per termin: +Kontrollin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.321Z

Ukraina humbet kontrollin e Lindjes

Separatistët konsolidojnë pozicionet në qytetet e Lindjes dhe Kievi duket i pafuqishëm për ti ndalur Njerëz të maskuar dhe të veshur me uniforma ushtarake morën kontrollin e zyrave të qeverisë në një qytet tjetër ukrainas dje, një shenjë e re kjo, se autoritetet pro-perëndimore në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.672Z

Ukraina rimerr kontrollin në Sloviansk

Presidenti Poroshenko dhe ushtria mban në xhep një plan B Trupat ukrainase morën dje kontrollin përfundimtar mbi qytetin e Slovianskit, në lindje të vendit. Ky qytet, muajt e fundit ka qenë nën kontrollin e forcave pro-ruse. Presidenti Petro Poroshenko u dha urdhër forcave të armatosura t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.088Z

Helikopteri humb kontrollin gjatë uljes

Një helikopter me 6 turistë ka humbur kontrollin gjatë uljes në Fixhi ditën e mërkurë. Video e filmuar në ResortinTreasure Island tregon momentin tmerrues se si helikopteri përplaset me një pemë. 6 pasagjerët së bashku me pilotin u larguan pa dëme fizike nga incidenti. Autoritetet e av

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.219Z

Separatistët marrin kontrollin e Luhanskut

Kriza Bashkimi Europian shton sanksionet, ndërsa ukrainasit duken të pafuqishëm për kontrollin e situatës Një turmë e madhe separatistësh prorusë sulmuan zyrat qendrore të administratës në qytetin e Luhanskut në Ukrainën Lindore. Disa dhjetëra njerëz, disa të armatosur me shufra hek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:59.646Z

Irakianet marrin kontrollin

Forcat irakiane moren zyrtarisht kontrollin e Bagdadit dhe qyteteve te tjera ne gjithe vendin pas terheqjes se trupave amerikane te luftimit nga zonat urbane. Ne nje ceremoni komandanti me i larte amerikan ne Bagdad, gjeneral majori Daniel Bolger i dha homologut te tij irakian çelesat e ish Ministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.195Z

Pakistan, ushtria rivendos kontrollin ne Mingora

Ushtria pakistaneze njoftoi se ka rimarre kontrollin ne qytetin me te madh ne luginen Swat. Zedhenesi Athar Abbas i deklaroi BBC-se se qendra e Mingoras ndodhet nen kontrollin e ushtrise, edhe pse ne periferi vazhdojne luftimet. Ato u intensifikuan nje jave me pare, ndersa ushtria forcoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.751Z

Obama thirrje per kontrollin e armeve

Obama thirrje per kontrollin e armeve E premte 29 Mars 2013 1028 p styletext-align justify border 0px margin 10px 0px 0px padding 0px vertical-align baseline color 231f20 font-family Arial Verdana sans-serif line-height 18px p Obama thirrje per kontrollin e armevePresidenti amerikan Barak Ob

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama