Rezultate te kerkimit per termin: +Kontrollit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.101Z

Jashtë kontrollit

“Kafshët kanë dalë jashtë kontrollit”, - ishte njëra prej frazave të thëna nga 22-vjeçari i AEY-së, Efraim Diveroli, në bisedën që më pas, i ndjeri Kosta Trebicka, ia kishte përcjellë drejtësisë shqiptare, duke denoncuar Gërdecin. Diveroli ishte vërtet një a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.525Z

Arrestohet drejtoresha e Kontrollit Tatimor

Mashtrimi me TVSH-në Dy në pranga, shtatë të arratisur. Skema e mashtrimit me shoqëritë fantazmë kineze Silvana Muça Gjykata ka lëshuar urdhër arresti për shtatë zyrtarë të Drejtorisë së Tatimeve dhe dy përfaqësues të bizneseve private, të cilët akuzohen për vjedhje dhe shpër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.327Z

Buka shitet jashte kontrollit

Prodhuesit e bukës kërkojnë forcimin e kontrollit, nga ana e shtetit, në furrat e bukës dhe dyqanet, ku ky produkt tregtohet. Në një takim me drejtorin e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, shoqata e prodhuesve të bukës tha se një ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.747Z

Karburantet jashtë kontrollit

Cilësia e dobët e karburanteve që qarkullojnë në vend, dhe mungesa e kontrollit të makinave në pikat e koalidimit janë disa ndër shkaqet e ndotjes së ajrit. Deputeti Rahim Cota gjatë prezantimit të ndryshimit që duhet të pësoje ligji mbi ajrin në Komisionin e Mjedisit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.871Z

Kakavijë, izolohet “zona e kontrollit doganor”

KAKAVIJE - Izolohet me hekura Pika Kufitare e Kakavijës. Një gardh rreth 1 metër i lartë ka izoluar plotësisht territorin doganor dhe atë policor, ku me etiketimin “standard europian” quhet zona e kontrollit doganor nga pjesa tjetër ku janë instaluar të gjitha shërbimet e nevoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.483Z

Xhamite jashte kontrollit

brbrSulmet terroriste ne France kane rikthyer edhe njehere ne qender te vemendjes ceshtjen e xhamive jashte kontrollit te komunitetit musliman ne Shqiperi Shqetesimin per kete ceshtje e ka shprehur edhe Presidenti i Republikes Bujar Nishani i ftuar ne emisionin Dritare ne Vizion Plus Kreu i shtetit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.929Z

Tumoret, gati programi kombëtar i kontrollit

Zv.ministri Bardh Spahia Përfundon hartimi i programit të kontrollit të kancerit në Shqipëri. Pas një viti pune intensive, tashmë edhe vendi ynë do të zbatojë të njëjtat parime që rekomandon Organizata Botërore e Shëndetësisë.Për të mbajtur nën kontroll tumoret, të cilat prekin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama