Rezultate te kerkimit per termin: +Konvent +Republikane

Meta: total 230 / total_found 230 / time 0.000 / keyword[0] konvent / docs[0] 5294 / hits[0] 9017 / keyword[1] republikane / docs[1] 7452 / hits[1] 11299 /
Gjykata Evropiane refuzon ankesën e opozitës turke për referendumin
  • 2017-11-30

Gjykata Evropiane refuzon ankesën e opozitës turke për referendumin

Gjykata Evropiane për të Drejtat e Njeriut ka hedhur poshtë një ankesë të partisë më të madhe opozitare turke, lidhur me referendumin e mbajtur në muajin prill, që rriti pushtetin e presidentit Recep Tayyip Erdogan. Gjykata vendosi se protokolli i Konventës Evropiane për të Drejtat e N

No Pic available
  • 2017-07-16

Pse, por sinqerisht pse, Trump e dashuron Rusinë kaq shumë?

Zbulimet më të fundit në lidhje me Rusinë dhe fushatën e Presidentit Trump janë të dobishme sepse mund të ndihmojnë të zbulojnë misterin që ka qenë gjithmonë në qendër të kësaj historie. Pse Trump kishte një qëndrim të tillë dashurie ndaj Rusisë dhe Presidentit Vladimir Putin?

No Pic available
  • 2017-03-05

Intriga e diplomatëve Rusi-SHBA: Të gjitha gjurmët të shpien në ambasadë

Roli kyç i Sergej Kislyak, nr.1 i Moskës në Uashington. Me të ka biseduar Michael Flynn dhe ka qenë ai që ka takuar Jeff Sessions, kryeprokurorin të cilit i kërkohet dorëheqja Ndodhej në rreshtin e parë, prillin e kaluar, kur kandidati republikan Donald Trump mbante fjalimin e tij të par

Lulzim Basha shkon në SHBA për Trump, por
  • 2017-01-20

Lulzim Basha shkon në SHBA për Trump, por

Lulzim Basha ka shkuar në SHBA, për të marrë pjesë në inagurimin e presidentit të ri, Donald Trump. Por, është interesant një takim, ose më saktë një shtrëngim duarsh, me senatorin Ted Cruz. Dje kisha nderin te isha i ftuar në pritjen e organizuar nga Senatori Ted Cruz me të cili

No Pic available
  • 2016-12-20

PR mbledh konventën e Tiranës, i pranishëm Mediu

Në prag të zgjedhjeve të 2017-ës, Partia Republikane mblodhi Konventën e Tiranës. Në këtë takim ishte i pranishëm kryetari i PR Fatmir Mediu dhe dhjetra të rinj, që anëtarësoheshin për herë të parë në radhët e Republikanëve. Kryetari i PR së kryeqytetit Blendi Sulaj nënvizoi s

Modelja Gigi Hadid imiton zonjën e parë të SHBA, Melania Trump |FOTO |VIDEO
  • 2016-11-22

Modelja Gigi Hadid imiton zonjën e parë të SHBA, Melania Trump |FOTO |VIDEO

Transmetuar më 21.11.2016 - 11:42 Gjatë ceremonisë së AMA 2016, modelja Gigi Hadid, imitoi zonjën e parë të Presidentit të zgjedhur të Amerikës, Melania Trump. Ajo ironizoi në nisje të American Music Award, mbrëmje

No Pic available
  • 2016-11-13

A do të jetë Behgjet Pacolli negociatori mes Edi Ramës dhe Donald Trump?

Pas fitores së Donald Trump-it, në Tiranë ka nisur një sulm frontal i kundërshtarëve të Edi Ramës për ti kujtuar kryeministrit deklaratat kundër multimiliarderit që tashmë është President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Logjikisht, kundërshtarët që nga Lulzim Basha, Ilir Met