Rezultate te kerkimit per termin: +Konvents +Europiane

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] konvents / docs[0] 22 / hits[0] 25 / keyword[1] europiane / docs[1] 45833 / hits[1] 68698 /
No Pic available
  • 2010-06-18

Pango fiton gjyqin me Top Channel, 400 mijë euro dëmshpërblim

Gjykata e Tirans i ka dhn t drejt ish-ministrit t Kulturs Ylli Pango, n padin e tij kundr Televizionit Top Channel. Media e paditur do t’i paguaj ish–ministrit 400 mij euro, si dmshprbim pr publikimin e t dhnave t pasakta, jo t vrteta dhe t prfituara n mnyre t paligjshme. shtja q mbante

No Pic available
  • 2008-11-01

Gjykata e Strasburgut ndshkon shtetin shqiptar

Shteti shqiptar detyrohet prsri t dmshprblej nj qytetar, i cili ka aplikuar n Gjykatn e Strasburgut, duke u ankuar pr shkeljen e t drejtave themelore nga ana e administrats gjyqsore. Seksioni i Gjykats Europiane t t Drejtave t Njeriut, pran Kshillit t Europs, ka vendosur t detyroj Shqiprin ti paguaj

No Pic available
  • 2008-11-01

Reforma Zgjedhore dhe NATO

Marrja e ftess pr anatrsim n NATO sht kushtzuar me realizimin e dy reformave t rndishme: Reformen n Drejtsi dhe Reformn Zgjedhore.Pr reformn ne drejtsi u hodh nj hap i rndsishm,por jo prfundimtar,ndrsa reforma zgjedhore u la n hije dhe angazhimi qeveris dhe forcave politike pothuajse u la fare.Sami