Rezultate te kerkimit per termin: +Konvents

Meta: total 22 / total_found 22 / time 0.000 / keyword[0] konvents / docs[0] 22 / hits[0] 25 /
Nj iniciativ, nj ngjarje dhe nj ligj i harruar
  • 2013-09-25

Nj iniciativ, nj ngjarje dhe nj ligj i harruar

Nga Jeton Muçollari Iniciativa Ditn e shtun, n nj eveniment organizuar nga kryetari i bashkis Artan Shkmbi, titulluar “Nj dit n Pogradec”, mbshtetur nga “Albanian Excellence”, me iniciativn e aktorit t njohur pogradecar Agim Cerga, u montua nj ramp portative n hyrje t bashk

No Pic available
  • 2013-09-16

CRCA e ACCE thirrje qeverisë: Merrni masa për pajisjen me tekste falas të fëmijëve në nevojë

Qendra për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve dhe Koalicioni për Arsimin e Fëmijëve ne Shqipëri i kanë bërë thirrje Qeverisë së rë të Shqipërisë, në mënyrë specifike Ministrisë së Arsimit dhe Ministrisë së Financave, që në funksion të mbarëvajtjes së vitit shkollor 201

PAK kërkesa partive politike, për përfshirje në programet elektorale
  • 2013-04-21

PAK kërkesa partive politike, për përfshirje në programet elektorale

Tiranë- Në një letër kërkesë drejtuar të gjithë kryetarëve të partive pjesmarrëse në zgjedhjet e 2013, Kshilli Kombtar i Personave me Aftsi t Kufizuara, kërkon përfshirjen e disa pikave të tjera në programet e tyre. Ndër të tjera ata kërkojnë garatimin e ketyrë pikave: I.   

No Pic available
  • 2011-03-03

Regjistrimi i popullsise dhe Keshilli i Evropes

Ne shtepine e perbashket evropiane qe u enderrua te ngrihej pas Luftes II Boterore nje vend te vecante ze Keshilli i Evropes. i themeluar me 5 maj 1949 sistemi i tij i konventave vuri theksin tek te drejtat themelore te njeriut dhe te minoriteteve. Nje nder arritjet kryesore ne kontinentin evropian

No Pic available
  • 2010-08-31

OBSH jep alarmin: Duhanpirja te femrat, pasoja fatale

Raporti: Rrezik kanceri dhe dështim shtatzënie. OBSH shpreh alarmin në rritje në përdorimin e duhanit mes grave dhe vajzave dhe rreziqet specifike gjinore Vetm gjat dekads s fundit femrat duhanpirse n vendin ton jan rritur me 4 pr qind. Tendenca n rritje e duhanpirjes g

No Pic available
  • 2010-08-04

Gratë marrin pushtetin

Statistikat tregojnë se ato u janë afruar meshkujve në këto klube të rezervuara të pak viteve më parë Nse 10 vite m par grat nuk gjendeshin n postet drejtuese t shtetit as me lup, sot situata ka ndryshuar. Jo vetm Kuvendi, Prokuroria e Prgjithshme, Gjykata e Lart e institu

No Pic available
  • 2010-07-27

KKP,miraton projektligjin për profesionet e vështira

Kshilli Kombtar i Puns ka kaluar n mbledhjen e radhs projektligjin “Pr trajtimin e veant t punonjsve t profesioneve t vshtira dhe t rrezikshme”, nga i cili parashikohet q t prfitojn rreth 3000 persona. Pas miratimit nga antart e Kshillit, projektligji pritet t kaloj pr miratim n Kshillin