Rezultate te kerkimit per termin: +Konvent

Meta: total 1000 / total_found 5162 / time 0.002 / keyword[0] konvent / docs[0] 5162 / hits[0] 8840 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Letra për Ramizin, Elona Agolli: Tani që Dritëroi sështë në jetë, thurin thashetheme

Elona Agolli, e bija e Dritëroit, ka reaguar për disa shkrime botuar prej librit të ri të Dashnor Kaloçit Shkrimtarët e artistët nën diktatin komunist dhe intrigat e njëri-tjetrit. Shkak për reagimin është bërë artikulli me titull Letra për Ramizin: Dritëroi është dakord që Faik B

No Pic available
  • 2017-06-24

CIA kishte informuar Obamën që në 2016 se Putin do të ndihmonte Trump

CIA kishte paralajmëruar presidentin Barack Obama që në gushtin 2016 se sulmet kibernetike ndaj partisë demokrate ishin urdhëruar nga Vladimir Putin me qëllim për të dëmtuar Hillary Clinton dhe ndihmuar Donald Trump, sipas Washington Post. Dyshimet rëndojnë tashmë kundër Rusisë që në

NGULFATJA E TË VËRTETËS (18 VJET NGA MASAKRA E DUBRAVËS)
  • 2017-05-24

NGULFATJA E TË VËRTETËS (18 VJET NGA MASAKRA E DUBRAVËS)

(18 vjet nga Masakra e Dubravës, 19-24 maj 1999) Nga: Besim ZYMBERI-Ferizaj Masakra e Dubravës-krim gjenocidi! Nëse i referohemi përmbajtjes dhe cilësimeve që definojnë krimin e gjenocidit si qëllim dhe mënyrë realizimi, gjithnjë sipas Konventës Ndërkombëtare për Parandalim dhe Dënim

No Pic available
  • 2017-05-16

Zbardhet projekti i resortit turistik të kontestuar të Pacollit në Divjakë

Projekti Resorti Divjakë Albania, i kompanisë Mabetex Grup, i cili është në fazën e diskutimeve të nxehta për ndikimin negativ në mjedis që do të ketë në Lagunën e Karavastasë, një ndër zonat unike në Europë për disa specie, synon të ndërtojë kapacitete akomoduese për mbi 18

No Pic available
  • 2017-05-09

Vrau dy vëllezër, arrestohet pas 20 vite në Britani babai i 3 fëmijëve

Një vrasës i dyfishtë i ikur nga Shqipëria në Britani rreth 20 vite më parë do të ekstradohet. Martin Kaza, 45 vjeç, akuzohet se ka vrarë me armë zjarri vëllezërit Dod dhe Agustin Gjini për gjakmarrje, ngjarje kjo e ndodhur gjatë luftës civile siç e cilëson britanikja The Sun. Kaza

Totozani-KQZ-së: Krijoni kushtet që të votojnë personat me aftësi të kufizuar
  • 2017-05-09

Totozani-KQZ-së: Krijoni kushtet që të votojnë personat me aftësi të kufizuar

Avokati i Popullit,  Igli Totozani, në kuadër të paketës së rekomandimeve për zgjedhjet e përgjithshme parlamentare i ka drejtuar një tjetër rekomandim Kryetarit të KQZ-së, z. Denar Biba, ku kërkon marrjen e masave për të garantuar të drejtën e votës për personat me aftësi të ku

No Pic available
  • 2017-05-05

Meta tur takimesh me anëtarë të LSI deri në 23 korrik

Presidenti i sapo zgjedhur Ilir Meta përmes një videomesazhi ka deklaruar se do të ndërmarrë një tur takimesh me anëtarët e LSI deri në 23 korrik, ku dhe do të marrë zyrtarisht postin e kreut të shtetit. Ilir Meta shprehet se LSI me Petrit Vasilin kryetar do të arrijë rezultatet q